Donald Trump. Foto: PAP/EPA
Donald Trump. Foto: PAP/EPA

W piątek 2 października ogłoszono, że prezydent USA Donald Trump jest zakażony koronawirusem. Dzień później przywódcę Stanów Zjednoczonych przewieziono do szpitala. Trump zamieścił właśnie w mediach społecznościowych 4-minutowy film w którym komentuje, jak się czuje.

Przyjechałem tutaj nie czując się zbyt dobrze, teraz czuję się dużo lepiej – oświadczył Trump na początku nagrania.

Dziękując zespołowi medycznemu za profesjonalną opiekę, prezydent mówił, że „musi wrócić, bo wciąż musimy uczynić Amerykę wielką”. – Musimy dokończyć tę robotę – stwierdził.

Trump odnotował, że Covid-19 dotknął „miliony osób na całym świecie”.

Michalkiewicz. The Movie

Walczę dla nich. Koronawirus – lub jakkolwiek go nazwiemy – zostanie pokonany – wyraził przekonanie Trump.

Zaczynam czuć się dobrze – zapewniał ubiegający się o reelekcję kandydat Republikanów. I zaznaczył, że nadchodzące dni będą „prawdziwym testem”.

Zadeklarował także, że nie usunie się w cień w najbliższym czasie. – (…) To (USA – red.) najpotężniejszy kraj na świecie. Nie mogę zamknąć się gdzieś w pokoju na górze, by być zupełnie bezpiecznym. Co ma być, to będzie – powiedział.

Prezydent dziękował też za słowa wsparcia płynące od Amerykanów, przedstawicieli obu partii w USA oraz światowych przywódców.

Nie zapomnę tego – powiedział. Poinformował też, że jego małżonka, u której również wykryto SARS-CoV-2, czuje się dobrze.

Nie jest jasne w jaki sposób i w którym miejscu doszło do zakażenia najważniejszego polityka USA, który w ostatnich tygodniach prowadził aktywną kampanię wyborczą.