Internauta ujawnił niewygodną dla PiS prawdę. Poseł Gontarz wyśmiał więc szatę graficzną

Jak głosowano za poprawkami Konfederacji?
Marcin Mikołajczak wylicza i prezentuje ciekawe statystyki z prac sejmowych. (Fot. Twitter/mkljczk)

Marcin Mikołajczak prezentuje na Twitterze oryginalne statystyki dotyczące prac sejmowych. Jedna z nich ukazała, że Prawo i Sprawiedliwość odrzuca wszystkie poprawki proponowane przez Konfederację. Poseł PiS Robert Gontarz na wieść o tym pospieszył z krytyką internauty za grafikę. Do meritum problemu nie raczył się odnieść.

Mikołajczak poświęca sporo czasu na analizę sejmowych głosowań. Dane przetwarza samodzielnie, analizuje, pisze skrypty, a wyniki prezentuje w mediach społecznościowych.

Ostatnio zaprezentował dane, jak ugrupowania sejmowe głosują za poprawkami składanymi przez inne kluby i koła parlamentarne. Na przykład za poprawkami Konfederacji najczęściej głosuje PSL-Kukiz’15, a w następnej kolejności Koalicja Obywatelska.

Prawo i Sprawiedliwość nie poparło żadnej z poprawek Konfederacji. Znane są przypadki, gdy władza pomysły ideowej prawicy odrzucała, a następnie podobne rozwiązania, w kolejnych ustawach czy rozporządzeniach wprowadzała już jako „swoje” propozycje.

Co znamienne, PiS najczęściej głosował „za” poprawkami Lewicy. Statystyki te są szeroko komentowane na Twitterze. Do „dyskusji” włączył się więc i poseł z ramienia władzy, Robert Gontarz.

„Dyskusja” polegała na… krytyce, wyśmianiu szaty graficznej przygotowanej przez Mikołajczaka. Posłowi nie podoba się forma, w jakiej internauta przedstawia niewygodną dla PiS prawdę.

„Patrząc na ,, profesjonalną” szatę graficzną zaczynam rozumieć dlaczego konfederacja ma problem z rozliczeniami” – napisał dumny z siebie Gontarz.

Z odpowiedzią pospieszył Artur Dziambor z Konfederacji. „a Cię przepraszam, ale te grafiki są świetne, a sam styl zwyczajnie oryginalny. Poza tym praca w to włożona jest gigantyczna. Brawo @mkljczk” – odpisał poseł.

Comments are closed.