Putin obchodzi urodziny. Na budynku KGB wywieszono flagi LGBT [FOTO]

Foto: Facebook Pussy Riot

Flagi LGBT zawisły na budynku KGB. W ten sposób Pussy Riot świętuje urodziny Władimira Putina.

W dniu 68. urodzin Władimira Putina prezydenta Rosji czekał niezwykły „prezent”. Na budynkach Federalnej Służby Bezpieczeństwa i Administracji Prezydenta Rosji zawisły… tęczowe flagi LGBT.

Flagi gejów zawisły również na budynkach Sądu Najwyższego, Ministerstwa Kultury i siedziby milicji w Moskwie. Winnych nie trzeba było długo szukać.

Do akcji przyznali się aktywiści z Pussy Riot. Na swoim Facebooku wyjaśnili, że wybrali budynki, które są „najważniejszymi symbolami państwowości rosyjskiej”.

В день рождения Путина Pussy Riot вывесили радужные флаги на самых главных символах российской государственности: на ФСБ…

Posted by PussyRiot on Tuesday, October 6, 2020

Aktywiści wystosowali również szereg żądań. To m.in. podjęcie śledztw w sprawie prześladowań oraz zabójstw homoseksualistów i osób transseksualnych w Czeczenii na rosyjskim Kaukazie Północnym oraz uchwalenie ustawy, która zabraniałaby dyskryminacji takich osób i legalizowała małżeństwa osób tej samej płci.

W trakcie wywieszania flag LGBT miało dojść do zatrzymania dwóch niezależnych dziennikarzy w różnych częściach Moskwy. Jednak tych rewelacji Pussy Riot nie potwierdza milicja.

Pussy Riot to rosyjska feministyczna grupa aktywistek i aktywistów, która od lat organizuje prowokacyjne akcje w miejscach publicznych. Kilka lat temu członkinie Pussy Riot zostały skazane na dwa lata łagru za wykonanie antyprezydenckiego utworu w soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie.

Źródło: Meduza / Facebook Pussy Riot / PAP

Comments are closed.