Rozporządzenia covidowe nie mają mocy? Sądy uchylają nawet PRZYJĘTE MANDATY

Policja daje mandaty za łamanie restrykcji.
Policja daje mandaty za łamanie restrykcji. (Zdj. PAP/Andrzej Rybczyński)

Strona „Covid 19 bitwa o wolność” ujawnia nadesłane dokumenty, które potwierdzają, że „sądy uchylają nawet przyjęte mandaty, które zostały wystawione w oparciu o pozbawione mocy prawnej rozporządzenie”.

Admin strony FB przytacza przykład mężczyzny, który najpierw przyjął mandat, a później dowiedział się, że istnieje szansa na skuteczne odwołanie się.

„Rowerzysta, zaskoczony sytuacją przyjął wystawiony mu mandat. Ale zapoznał się z przepisami, skontaktował z prawnikiem i odwołał się od przyjętego już mandatu” – opisuje sytuację strona „Covid 19 bitwa o wolność”.

„Jak można zauważyć z uzasadnienia – przyczyn uchylenia mandatu było w tym momencie kilka. M.in. brak opisu zachowania, które miałoby stanowić przyczynę nałożenia mandatu. Opis w stylu ‚nie stosował się do rozporządzenia’ jest w tym momencie jawną kpiną, co powielane jest wręcz na skalę masową w ostatnich miesiącach” – czytamy dalej.

„Jeszcze istotniejsza jest finalna część uzasadnienia, gdzie czarno na białym wykazane jest iż art.54 kw na który powołują się policjanci wystawiający mandaty za nie noszenie maseczek, jest wyłącznie przepisem blankietowym, wymagającym umocowania w ustawie„.

Z tych powodów mandat został uchylony. Pomimo tego, że rowerzysta najpierw go przyjął. Na dowód do wpisu dołączono zdjęcia dokumentów.

SĄDY UCHYLAJĄ NAWET PRZYJĘTE MANDATY, które zostały wystawione w oparciu o pozbawione mocy prawnej rozporządzenie ‼️…

Opublikowany przez Covid 19 bitwa o wolność Czwartek, 8 października 2020

Comments are closed.