Komedia, tragedia i dramat. Pościg policji i wojska za człowiekiem bez maseczki. Setki osób odmówiły przyjęcia mandatu [VIDEO]

Pościg za osobą bez maseczki.
Pościg za osobą bez maseczki. (Fot. YouTube/Twój Kurier Olsztyński/screen)

Władza nakazała, a policja wykonuje polecenia. Są już pierwsze pościgi w terenie za osobami bez maseczek.

Do jednego z takich pościgów doszło w niedzielę na ulicach Giżycka. Pewien nieposłuszny obywatel nie miał założonej maseczki i na widok policji zaczął uciekać.

W pościg ruszyła dzielna policjantka i nawet delikwenta dogoniła. Po krótkiej szarpaninie powaliła go na ziemię. Ze wsparciem ruszyła także żołnierka, która pełniła służbę wraz z policjantką.

Całe zajście zostało nagrane przez świadka zdarzenia. Część osób dopingowała uciekiniera, inni dopingowali policję, by surowo ukarała osobę bez maseczki. Oto podzielona Polska A.D. 2020.

Mandaty za brak maseczki

Od soboty 10 października w Polsce w teorii obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust także w przestrzeni publicznej. W teorii, bo jak zaznaczają eksperci, rozporządzenia są niezgodne z prawem. Polskę opanował chaos prawny.

Mimo to minister zdrowia wraz z Komendą Główną Policji zapowiedzieli „zero tolerancji” dla osób bez maseczek. Pierwsze efekty widoczne były już w miniony weekend.

Jak oficjalnie poinformowała policja, w sobotę i niedzielę wystawiono ponad 1100 mandatów za brak maseczek. Ponad 400 osób mandatu nie przyjęło, wobec czego policja skierowała wnioski do sądu o ukaranie.

Jak pokazuje praktyka, sądy takie wnioski umarzają, nie znajdując podstaw prawnych do karania. W najbliższych tygodniach – i tak sparaliżowane przecież – sądy będą zalane podobnymi wnioskami.

Adwokat Jacek Wilk przypomina: „Obowiązek noszenia maseczek jest całkowicie nielegalny”

Comments are closed.