Prof. Gut UJAWNIA rozgrywki za kulisami koronawirusa. Epidemia nie skończy się NIGDY!? [VIDEO]

Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, doradca GIS / Fot. PAP
Prof. Włodzimierz Gut, wirusolog z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego - Państwowego Zakładu Higieny, doradca GIS / Fot. PAP
REKLAMA

Prof. Włodzimierz Gut w wywiadzie dla telewizji „Super Expressu” odniósł się do kwestii walki z koronawirusem. Zdaniem wirusologa świat mógłby go pokonać, ale nie jest to w interesie wielu osób.

Prowadząca program Kamila Biedrzycka zapytała wirusologa o to, kiedy świat poradzi sobie z pandemią koronawirusa. – Z punktu widzenia tzw. myślenia zdroworozsądkowego mógłby to zrobić – zaczął prof. Gut. I dodał:

Z punktu widzenia rozgrywek, które są przy okazji prowadzone nigdy.

REKLAMA

Prowadząca Biedrzycka dopytywała o jakich interesach profesor mówi. – W momencie, kiedy zaczynają się próby przechwytywania szczepionki, prób monopolizacji przez poszczególne kraje, rozproszenia właściwie wszystkich działań, jak tylko się da. No i konieczności utrzymania pewnej liczby zachorowań chociażby po to, że by swoje szczepionki rozpropagować, nie wierzę, że świat sobie poradzi.

Nie jest to wynik straszliwego wirusa, tylko przyjętych egoistycznych interesów poszczególnych państw – wyjaśnił prof. Gut. Dziennikarka „Super Expressu” zauważyła, iż istnienie wirusa i utrzymywanie w społeczeństwie przekonania o zagrożeniu jest w interesie firm farmaceutycznych.

Między innymi, ale nie tylko (…) Koronawirus daje bardzo szerokie możliwości, od możliwości protestu do możliwości zamykania (lockdownu – red.), zależy w czyje ręce wpadnie pomysł – dodał prof. Gut.

REKLAMA