Kościół wprowadza swoje obostrzenia

Ks. abp Stanisław Gądecki. Źródło: WIkipedia
Ks. abp Stanisław Gądecki. Źródło: WIkipedia

W ostatnich dniach odnotowujemy rekordy wykrywalności koronawirusa w Polsce. Rząd na sukcesy laborantów reaguje wprowadzaniem surowych obostrzeń. Teraz przykład z państwa zaczyna brać Kościół.

„Doświadczenie trwającej epidemii jest dla nas wszystkich niełatwe. Chcemy przeżywać je w duchu solidarności i braterstwa, na miarę możliwości wspierając tych, którym jest teraz szczególnie trudno” – czytamy w dekrecie metropolity poznańskiego – arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

Arcybiskup udzielił dyspensy od niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy świętej osobom w podeszłym wieku i ciężarnym.

To jednak nie wszystko. Metropolita zdecydował również, że w archidiecezji poznańskiej nie będzie w przyszłym roku wizyt kolędowych.

Zaapelował również, w związku ze świętem Wszystkich Świętych, o rozłożenie odwiedzin grobów na dłuższy czas. Arcybiskup jest też przeciwny organizowaniu na cmentarzach nabożeństw z licznym udziałem wiernych.

14 października padł kolejny rekord wykrywalność Covid-19. „Mamy 6526 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus” – informował Ministerstwo Zdrowia na Twitterze o sukcesie polskich laborantów. „Z powodu COVID-19 zmarło 11 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 105 osób” – czytamy dalej we wpisie MZ.

Źródło: NCzas.com, interia.pl

Comments are closed.