Mistrz i rekordzista świata w pływaniu zawieszony za zdradzanie żony

Daiya Seto zawieszony.
Daiya Seto. (Fot. Wikimedia)

Daiya Seto, aktualny mistrz i rekordzista świata w pływaniu, został do końca roku zawieszony przez japońską federację. Przyłapano go na zdradzaniu żony.

Skandal obyczajowy z udziałem Seto i całej olimpijskiej kadry w pływaniu wybuchł pod koniec września. Okazało się, że sportowcy pomiędzy treningami na zgrupowaniu wymykają się na schadzki z paniami do towarzystwa. Płacili za godziny.

Tygodnik „Shukan Shincho” udowodnił, że multimedalista imprez mistrzowskich i kapitan reprezentacji Seto także wymykał się z hotelu, by spotykać się z kobietą. Tą nie była jednak jego żona.

Japonia szeroko komentowała zdradę Seto. Szczególnie, że mistrz świata kreował się na człowieka rodzinnego, który prywatne życie poświęca żonie i córkom. Wspólnych zdjęć w mediach społecznościowych mają bez liku.

Zawodnik przyznał się publicznie do zdrady, posypał głowę popiołem, obiecał poprawę i oddał się do dyspozycji związku. Gwiazdor japońskiego sportu stracił już kontrakt sponsorski z liniami lotniczymi All Nippon.

Teraz został także zawieszony przez Japońską Federację Pływacką. Działacze stwierdzili, że 26-latek naruszył standardy etyczne, jakimi powinni kierować się olimpijczycy.

Kara ma jednak wymiar symboliczny. Seto nie będzie mógł brać udziału w żadnych oficjalnych zawodach do końca roku. Te i tak z powodu koronawirusa odbywają się znacznie rzadziej. Występ na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio nie jest zagrożony.

Seto to aktualny mistrz świata w pływaniu na 200 i 400 metrów stylem zmiennym. Łącznie z basenem krótkim w swoim dorobku ma 9 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych medali na MŚ. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku wywalczył brąz na 400 metrów stylem zmiennym.

5 KOMENTARZE

  1. Na Dalekim Wschodzie też niewola. Można stracić robotę za chodzenie na k***y. Żona teraz powinna go publicznie wykastrować mieczem samurajskim. :D

    • Japonia też jest mocno zdegenerowana, ale w 2-gą stronę. Wystarczy popatrzeć na trendy w mandze dla dorosłych (hentai) – kazirodztwo, pedofilia. No i tzw. ‚maid girls’ na każdym rogu tokijskiej Akihabary (uczennice/studentki, które po godzinach dorabiają na prostytucji … to główny powód, dlaczego uciekają na widok aparatu fotograficznego/wycelowanego w nie smartfona – żeby przypadkiem o ich ‚pracy’ nie dowiedzieli się ich ojcowie).

Comments are closed.