Skandaliczna decyzja NFZ. Państwowe szpitale przestają świadczyć planowe zabiegi

Adam Niedzielski, nowy minister zdrowia.
Adam Niedzielski, nowy minister zdrowia. (Fot. Wikimedia Commons)

W związku z rozwojem epidemii wracamy do wiosennych zaleceń ograniczenia planowych zabiegów – poinformował na Twitterze Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Stosowny komunikat wydał także NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe ograniczenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo, aby zminimalizować ryzyko transmisji infekcji COVID-19 i zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala.

Ponadto zaleca, aby przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń, wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia i wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Ograniczenie nie powinno obejmować planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. NFZ przypomniał, że w każdym przypadku odroczenia terminu udzielenia świadczenia należy indywidualnie ocenić oraz wziąć pod uwagę uwarunkowania i ryzyko dotyczące stanu zdrowia pacjentów, a także prawdopodobieństwo jego pogorszenia i możliwe tego skutki.

Zalecenie dotyczy przede wszystkim planowanych pobytów w szpitalach w zakresie: diagnostyki, zabiegów diagnostycznych, leczniczych i operacyjnych. Pod wpisem Adam Niedzielskiego posypała się fala krytyki:

Źródło: PAP/Twitter

22 KOMENTARZE

 1. przyszły wytyczne, nie dorwali Polaków 19stką, to z innej strony, przecież jak to możliwe żeby w ciemnej zacofanej Polsce, było tak mało zgonów w stosunku do oświeconego i przodującego zachodu, trzeba równać do najlepszych

  • Ilość zgonów w Polsce jest na tym samym poziomie co w innych krajach europejskich. Różnice są niewielkie. Średnio wychodzi śmiertelność na poziomie 100 tys na 10 milionów.

 2. Łapiduchy też chcą zarobić, po co leczyć skoro za dyżur 24godz można wyrwać 4800?
  A za jeden wyjazd załoga karetki ma dodatkowo do dwóch tysięcy.

 3. Depopulacja – warto się zaznajomić z tym terminem.

  Kiedyś rozstrzały, komory, wycieńczenie za drutami.
  Teraz higienicznie – patrzą z czułością, aż sami zdechniemy.

 4. Ograniczają planowane zabiegi, bo braknie im kasy na przekupywanie szpitali i lekarzy w związku z covid-19. To jest sutenerstwo w wykonaniu ministerialnym, a lekarze to prostytutki wykonujące te fałszywe zalecenia za pieniądze.Nie wszyscy, ale duża ich część. Nie słyszeli o deklaracji z Barrington, czy zbiorowym pozwie prawników z całego świata, w związku ze zbrodnią przeciwko ludzkości.

 5. Zapamiętajcie tego typa. To ZBRODNIA na narodzie, nie ulega przedawnieniu. NIe wierzę w żadne „wymiary sprawiedliwości”, ale może kiedyś doczekamy się momentu, kiedy ludzie się obudzą i wymienią cały ten system. Wtedy przyjdzie czas na procesy ZBRODNIARZY, jak w Norymberdze.

 6. Wiosenny lockdown nic nie dał a na dodatek pogłębił dług publiczny w kosmos i zrujnował gospodarkę. Wiedząc to, teraz robią powtórkę, zamykają wszystko, a później co, znów dodruk pieniędzy? Zamykają kopalnie i biznesy hodowlane to jest celowe bankrutowanie państwa, złotówka leci na ryj.

  Na proteście rolników był banner ‚Prawo i Skurvysyństwo to wasza ostatnia zmiana’ niech pisiory wbiją sobie ten przekaz do tych pustych łbów.

  • Polecam zapoznać się z manifestem dr Klausa Schwaba ze „Światowego Forum Ekonomicznego” opublikowanym jakis czas temu w FT. Covid I lockdowny to narzędzie, doskonały kryzys użyty jako podstawa, ku wprowadzeniu Nowego Porządku, trzeciej drogi. Czyli Rządu Światowego wg. modelu chinskiego, opresyjnego totalitarnego systemu opartego na masowej, wszechogarniającej inwigilacji I systemie punktów. Oczywiscie stopniowo, krok po kroku…

 7. Bardzo ciekawa rozmowa. Amerykański lekarz leczący chorych na covid-19 w NY już na początku pandemii zauważył, ze ludzie umierają z powodu zakrzepicy a respiratory niszczą im płuca. Również śmiertelność niemowląt tzw. choroba łóżeczkowa znacznie się zmniejszyła w czasie lock- downu, gdy zamknięte były przychodnie i nie podawano szczepień ochronnych. Daje to do myślenia co zawiera większość szczepionek … Autyzm już dawno powiązano właśnie z nimi.

 8. Kiedy w końcu niektórzy zaakceptuja fakt w swojej świadomości, że mamy do czynienia z realizowanym planem depopulacji ludności na całym świecie, a rządzą nami potwory?

 9. Powinni oddać składki, prywatnie można się dostać ale na NFZ na teleporadę czeka się tydzień, złodziejski system, który ledwie dychał chcą całkiem zniszczyć i przejść na prywatny.Mówią o tym sami pracownicy szpitali.

 10. I tak nas chcą zmusić do prywatnego leczenia, płacz i płac, tylko gdzie jest moja składka zdrowotna ? To rządzący sobie i swoim rodzinom zorganizowali szpital za grube miliony. Kiedy ta bańka pęknie?

Comments are closed.