Strefa czerwona obejmie prawie pół Polski. Zobacz najnowsze restrykcje dla miast i powiatów

Strefa czerwona od 17 października.
Strefa czerwona od 17 października. Fot. Twitter.

Od soboty 17 października w strefie czerwonej z największymi restrykcjami znajdzie się 152 powiatów, czyli prawie połowa Polski. Wśród nich 11 miast wojewódzkich: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Rzeszów i Warszawa.

„Wciskamy hamulec z całej siły. Jest to konieczne, żeby obronić wydolność naszego systemu opieki zdrowotnej” – zaznaczył podczas konferencji prasowej Niedzielski.

Wskazał, że czwartkowy liczba zakażeń przekraczająca 8 tys. świadczy o tym, że przyspieszenie w rozwoju epidemii ma charakter wykładniczy, a wagę sytuacji potwierdza nowa mapa powiatów w strefie czerwonej.

„W strefie czerwonej znalazły się 152 powiaty, czyli prawie połowa Polski. Są to powiaty gęsto zaludnione. Liczba ludności, która mieszka w tych powiatach przekracza zdecydowanie 70 proc. ludności Polski” – poinformował szef MZ.

Przekazał, że powiaty czerwone to przede wszystkim miasta i duże ośrodki miejskie. „W tej chwili na 16 miast wojewódzkich 11 znalazło się w czerwonej strefie” – mówił. Wymienił, że w czerwonej strefie znalazły się m.in. Bydgoszcz, Toruń, Lublin, Łódź, Kraków, Warszawa, Przemyśl, Rzeszów, Kielce, Białystok, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Poznań i Częstochowa.

„Powaga sytuacji jest uzasadnieniem, żeby wprowadzić poważne obostrzenia” – podkreślił Niedzielski.

24 KOMENTARZE

  • To nie pandemia przyspiesza, jeno głupota u tych, co usadzili dupska na najwyższych stołkach, a tak wiadomo… ciśnie rozrzedzone to mózgi nie tak jak trzeba pracują !

   „Jarmark jest nie tylko tam, gdzie handlowe stragany, ale i tam, gdzie poselskie ławy”

 1. Ponieważ Już trochę ochłonąłem po tym co zobaczyłem, więc podzielę się z Szanownymi Kolegami taką oto informacją.
  Byłem dzisiaj w Wadowicach. W drodze powrotnej na drodze wyjazdowej nr. 28 z Wadowic widzę taki oto obrazek: Z nieruchomości otwiera furtkę i wychodzi wysoki Pan w kagańcu na gębie, trzyma w ręku smycz a na smyczy trzyma ładnego psa Husky syberyjski…pies bez kagańca.
  Mimo, że jestem po filologii polskiej, brak mi słów jak określić takie zjawisko…
  Odpowiedz

 2. ” Walkę z zagrożeniem wspiera także aplikacja STOP COVID – ProteGO Safe. Jest w pełni bezpieczna, bezpłatna i dobrowolna.”
  Obywatelu, zniewól się sam ….

 3. Cieszy mnie to, że wprawdzie moja firma padnie, i tak już ledwo żyła, ale chyba pisowcy też mieli jakieś interesy. Ich wyborcy też postoją i nic nie kupią. Może do to ch pustych łbów dotrze co to znaczy głosować na byleco. A jak pluli na Brauna, Kuleszę, Korwina…. Może to i lepiej. A jak i to ich niczego nie nauczy to kij wielkiego komornika ich nauczy.

  • Były przedsiębiorca
   Zapamiętaj: Celem każdej partii politycznej jest przejęcie władzy i wiara, że jakaś partia np. Konfederacja, PiS, PO itd. istnieje, żeby wyborcom było lepiej jest mrzonką. Gdyby partie powstawały dla dobra społecznego to by były organizacjami charytatywnymi, fundacjami na rzecz … itp.

   • Dlatego nie warto liczyć na to, że jeśli ta czy inna partia, której przedstawiciele mówią to, co wyborcy chcą usłyszeć, dojdzie do władzy to będzie się zachowywać lepiej. Tu jest potrzebna zmiana systemu a nie tylko składu parlamentu. Inaczej będziemy gonić swój własny ogon i co jakiś czas wychodzić na ulice i dokonywać przewrotów.

 4. Żeby mieć taki wpływ na powstawanie antypolskich i przeciw rozumowych decyzji ze strony PIS trzeba chyba porwać kota prezesa i wysłać mu film z zadawanymi mu torturami. Druga możliwość to to, że ktoś wypatroszył prezesa i wskoczył w jego skórę. Inaczej tego nie mogę sobie wytłumaczyć. Bo kasą go na pewno nie zbałamucili

  • SuperPrezes pewno nawet nie wie co się dzieje. Jak kiedyś powiedział „człowiek z najbliższego otoczenia prezesa PiS ” -„Jarosław Kaczyński wie tylko tyle co powiedzą mu ludzie którym ufa. A oni mówią mu to, co jak sądzą, chce usłyszeć”

Comments are closed.