Berlin zdejmuje obostrzenia z restauracji. Niemiecki sąd: restrykcje nie mają sensu

Manifestacja w Berlinie. Foto: PAP
Manifestacja w Berlinie. Foto: PAP

W Berlinie zdjęto zakaz funkcjonowania lokali gastronomicznych po 23:00. Sąd stwierdził, że nie ma przesłanek mówiących, że zakaz może jakkolwiek pomóc w walce z pandemią.

W Polsce, w żółtych i czerwonych strefach, od 17 października gastronomia będzie działała w godzinach 6-21. Poza tymi godzinami jedzenie wyłącznie na wynos. Zajęty co najwyżej co drugi stolik.

W stolicy Republiki Federalnej Niemiec, w Berlinie, restrykcje były lżejsze. Lokale gastronomiczne musiały się zamykać po 23.

Mimo to nawet tak liberalne – przynajmniej na tle polskiego reżimu antycovidowego – restrykcje zostały tam zniesione decyzją sądu.

Radio Zet informuje, że według berlińskiego sądu „nie jest oczywiste, że takie zarządzenie [zamykanie lokali po 23. – red] może pomóc w walce z koronawirusem”.

Polski rząd ma inne zdanie o koronawirusie. Według naszych rządzących chiński wirus nie zakaża przed 21; woli przebywać w kościołach i na salach weselnych niż np. w sklepach i galeriach.

Źródło: Radio Zet

2 KOMENTARZE

    • Wirusy nie mają jakiejś specjalnej inteligencji żeby „atakować” tylko po 21 nie potrafią też liczyć żeby „atakować” jakąś grupę ludzi np 7 osób a 6 już nie. Wystarczy myśleć żeby to wiedzieć, nie trzeba być lekarzem!

Comments are closed.