Giertych stracił pamięć? „Znał przekręty Kaczyńskiego tak jak Lepper”

Foto: Twitter Hanna Lis

Co wydarzyło się w domu Romana Giertycha? Adwokat odzyskał przytomność, ale jest w bardzo złym stanie.

Zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich Hanna Machińska rozmawiała z Romanem Giertychem w szpitalu. Adwokat trafił do niego w czwartek, po wejściu CBA do jego domu i kancelarii.

Giertych stracił przytomność w łazience, gdzie znajdywał się z agentem CBA. – On coś zrobił, straciłem przytomność i nie wiem, co się dalej stało – powiedział Giertych zastępczyni RPO.

– Dostałam zezwolenie prokuratury pierwotnie na rozmowę z panem mecenasem Giertychem w towarzystwie agentów CBA, jednakże upierałam się, że nasz mandat jest taki, że mogę z nim rozmawiać bez obecności osób trzecich. Więc były dwa spotkania – pierwsze spotkanie w obecności CBA – relacjonowała Machińska.

Machińska wskazala, że stan zdrowia adwokata jest bardzo poważny. – Mecenas Giertych wskazał, że nie pamięta mnie, mimo że znaliśmy się z różnych konferencji (…) Kiedy przedstawiłem się i podałam nazwisko, powiedział: bardzo panią przepraszam, ale nie pamiętam. I za chwilę zapadł w taki półsen – relacjonowała zastępczyni RPO.

Według niej Giertych potrzebuje hospitalizacji. Z kolei mec. Jacek Dubois wskazał, że prokurator weszła do szpitala, gdzie leżał Giertych i odczytała mu zarzuty, gdy adwokat nie był przytomny – podłączony do aparatury medycznej spał.

W piątek mec. Giertych miał przedstawić w sądzie materiały obciążające polityków PiS. Adwokat był również pełnomocnikiem rodziny Dawida „Cygana” Kosteckiego, który miał kluczową wiedzę o aferze podkarpackiej, a którego znaleziono martwego w celi.

Źródło: TVN 24 / Twitter Jacek Dubois

31 KOMENTARZE

 1. Giertych jest wysoki zatem mogli się przeliczyć z dawką i mogli chcieć go zabić ale jeśli tak ..TO ABW CBA i inne Kaczy 3 literowe agendy to Wróg Publiczny nir 1 ZATEM będzie OSTRO

  • Ty się dobrze czujesz? Giertych kiepskawy mecenas, zadawał się z szemranym złodziejsko-mafijnym towarzychem od dawna i był czysty, ta, jak łza.

   • Kaczor się nie zadaje. Śmieszna jestes. Giertych czysty nie był, wiadomo. Ale ma dowody na korupcję pisu i to jest powód dla którego to tak dojechani

 2. Poczekamy, zobaczymy.
  Nie ma powodu, by wierzyć jednej bądź drugiej stronie, obie są tak samo niewiarygodne. Dobra nasza w tym, co uda się wyłuskać z tego, czym będą się obrzucać.

 3. byl caly czas przytomny z podanych informacji.Symuluwal utrate przytomnosci dopiero w chwili gdy zobaczyl prokuratora.Zadne symulacje mu nic nie dadza.Mozna mu podlacyuc eeg i wyjdzie szydlo z worka.

 4. Spryciarz. Posłuchajcie co ma o nim do powiedzenia Sumliński na YT. Ja się dziwię, że nie zszedł od razu po takim szoku-z willi we Włoszech do aresztu. Twardy jest, że tylko zemdlał. A w półsen to zapadam na zawołanie bez żadnych iniekcji.

 5. Roman powiedz ,że od wieczora jesteś Romaną, a cały „postępowy” świat stanie za tobą murem ! I wtedy nie znajdziesz się za murem ! (komentarz W polityce)

 6. Ze strachu to się chyba też zes#ał. Gdyby ktoś miał mu coś wstrzyknac to by to zrobił na np. na ulicy a nie gdy wszystkie oczy są skierowane na ń. Może miał ampulke np. w zębie z ciankiem, tak jak ci z SS. Może ktoś chce sie pozbyć pis , kręcąc aferę. Może ktoś chce się pozbyć i romusia i pis

 7. „Kwiat szemranej III RP” na emigracji? Tusk w Brukseli na niemieckim wikcie jako kierownik EPP. Czarnecki przebywa od dość dawna w swojej rezydencji w Monaco. Giertych ostatnie miesiące spędził w swojej rezydencji we Włoszech.

 8. GetBack to firma związana z miliarderem Leszkiem Czarneckim z Wrocławia, który jest zaprzyjaźniony z politykami PO. Jego pełnomocnikiem i doradcą prawnym był mecenas Giertych, przeciwnik PiS. GetBack oferowała „dobre lokaty” pieniędzy klientom „GetIn Banku” Czarneckiego. Pieniądze zniknęły, Czarnecki także. Podobno ukrywa się w Monaco. Czy według Giertycha, Leszek Czarnecki to kryształowa postać?

 9. Jak było w czerwcu 2020? „Miś” Kamiński i „Koń” Giertych. „Miś” Kamiński wymyślił tezę: „Gdyby nie organizować wyborów aż do końca kadencji Dudy, to po 6 sierpnia 2020 funkcje prezydenta przejmie …marszałek Grodzki”. To absurd, bo w konstytucji jest mowa o marszałku Sejmu, jako zastępcy prezydenta. Ale Grodzki, uwierzył, że bez wyborów zostanie p.o. prezydenta. „Podstawy prawne” (albo raczej „podstawy bezprawne”) do wizji Kamińskiego przygotował „znany prawnik” czyli Giertych.

 10. Cwany Kuń wie jak udawać, tyle, że medycyna potrafi odróżnić udawanie stanu nieświadomości od stanu rzeczywistego. Kuń niebawem będzie się odwoływał do Strasburga za swoje niby prześladowania, ale przecież politycznie sam się zwałaszył. Myślę, że Kuń, jako przedstawiciel szajki – min. z Nowakami, oligarchą Krauzem czy mafią adwokacko-sędziowską – bezpardonowo dojącej Polaków doczeka się sprawiedliwej oceny.

  • I dodam: niebawem dowiemy się, jak to siepacze Kaczafiego nieludzko traktowali niewinnego Kunia, torturowali, a być może dowiemy się także , że i sam Kaczafi przypiekał go żywym ogniem, jak Kuklinowski Kmicica gdzieś w porzuconej popegeerowskiej stodole na Podlasiu.

 11. Tchórzliwy koniowaty myśli, że jak zamknie oczy – to wszyscy uwierzą, że śpi lub jest nieprzytomny. Cykor panicznie boi się pierdla. Oczywiście kilku adwokatów zechce zrobić sobie reklamę broniąc „skaczącego Romana” i wygadując brednie- jak to robi ten o francuskim nazwisku. Córeczka mówiła co innego, a „kochająca żonusia” za granicą co innego.

 12. Koń to tak samo szemrana postać jak jego akolici i klienci. Marna ta nasza palestra skoro ta miernota była uważana za dobrego adwokata, takie głupoty jakie on wygadywał i to jak się publicznie udzielał zawstydza nawet średnio ogarniętego prawnika, on jest pośmiewiskiem palestry!

 13. W tam. Giertych cwaniakuje, bo pewnie przytulił pare baniek na nielegalu i tyle. A kumple go chronią, bo to taka kasta i tyle. A PiS-u to się nie ma co tak bać, mnie przeraża możliwość powrotu PO do władzy już za trzy lata. Konfederacja na wygranie wyborów nie ma szans. Przegra obóz patriotyczny i antykomunistyczny bo się będziemy kłócić czy socjalizm pisowski czy liberalizm Mikkego i tak do władzy doprowadzimy Schetyne, Tuska, Biedronia, Czarzastego et consortes

Comments are closed.