PILNE! Rząd pozbywa się pacjentów ze szpitala MSWiA. Ordynator: Będą musieli umrzeć [WIDEO]

fot. prt sc. Twitter/Mateusz Chłystun @MateuszChlystun

RMF FM donosi: Szpital MSWiA w Poznaniu dostał polecenie nie przyjmowania pacjentów. Dla ok 180 hospitalizowanych lekarze mają szukać miejsca. – Nie mamy gdzie ich przekazać […] jeśli nie wykonamy części zabiegów ci pacjenci umrą – mówi ordynator chirurgii.

Radykalne działania zostały podjęte „w związku z przeciwdziałaniem pandemii Covid-19”. Rząd najwidoczniej robi miejsce dla pacjentów z koronawirusem kosztem innych chorych.

Ministerstwo Zdrowia wysłało do szpitala MSWiA list w którym lekarze proszeni są o oddelegowaniu chorych pacjentów do innych jednostek.

– To wyjątkowa ignorancja i bezczelność – tak ordynator określił zrzucenie na szpital obowiązku znalezienia pacjentom nowych miejsc.

„Niestety będą musieli umrzeć”

Szpital ma być drugim w mieście dla chorych z #COVIDー19. Pacjentom wypisywanym z oddziałów przerywa się terapię onkologiczną.

Obecnie dostępny jest tylko jeszcze jeden szpital, do którego można przetransportować pacjentów m.in. z nowotworami układu moczowego. Placówka ma jednak kilkunastu kandydatów do pilnej operacji.

– Niezoperowani będą musieli niestety umrzeć – powiedział o swoich pacjentach łamiącym się głosem ordynator.

Reporterzy Telewizji WTK – regionalnej wielkopolskiej telewizji – ustalili, że ok 70 proc. lekarzy zagroziło odejściem.

„Pacjenci sami muszą szukać sobie nowych placówek”

Pacjenci zmagający się z nowotworami w szpitalu MSWiA informują, że ich terapia zostanie przerwana. Mają na własną rękę szukać leczenia w innych placówkach – informuje portal epoznan.pl

Sytuacja jest zatrważająca, bo nieprzemyślaną decyzją rząd wydał wyrok na część pacjentów. Wszystko dlatego, że pacjenci chorzy na Covid-19 są obecnie traktowani w szczególny sposób.

Pacjenci z Covid wcale nie potrzebują szczególnego traktowania?

Tymczasem ekspert Jarosław Fedorowski twierdzi, powołując się na dane międzynarodowe -, że „Liczba hospitalizowanych z powodu #COVID-19 nie wymagających respiratorów to obecnie 93% wszystkich hospitalizowanych”.

„Dane międzynarodowe mówią o 82% do nawet 70%. Wniosek: hospitalizujemy zbyt wielu chorych w lżejszym stanie. Ważna rola lekarzy POZ w opiece pozaszpitalnej” – twierdzi specjalista z European Hospital Federation HOPE.

22 KOMENTARZE

 1. W Śpitalu MSWU i A trzeba zrobić miejsce dla pana Prezesa i kota, następnie dla żyda Morawieckiego…i reszty rzondzoncych…Gojów wystawić przed szpital…

 2. „Sytuacja jest zatrważająca, bo nieprzemyślaną decyzją rząd wydał wyrok na część pacjentów”
  – jak to nieprzemyślaną???, co za debil to pisał? To są dokładnie bardzo przemyślane działania! Chcą drastycznie zmniejszyć ilość wypłacanych rent i emerytur i zabierają się do zabijania ludzi! Jak Polacy składają się z samych debili, to będą myśleć tak jak ten redaktorek i nic nie zrobią, a tu trzeba ruszyć na ten rząd z karabinami conajmniej, zanim nas wybiją…

 3. Jednych się wyrzuca żeby zrobić miejsce dla innych?

  Konstytucja RP
  Art. 32.
  Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

  Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

 4. Dodatek do stawki godzinowej dla lekarza za dyżur na oddziale covidowym – 245 zł.
  Pracownik pogotowia – 75 zł do stawki godzinowej.
  Szpital zo covidowego pacjenta – 25 tyś. zł.
  Jakieś pytania?
  A co najważniejsze, szpitale, lekarze są poza jakąkolwiek kontrolą zewnętrzną. Rodziny, bliscy nie mają dostępu do chorych. a tam naprawdę dzięją się cuda.

 5. Z innej strony – głosujący na Populizm i Socjalizm starsi ludzie mają nauczkę, można by powiedzieć – do końca życia.
  Bardzo bardzo smutne.

 6. Albo lekarze powinni zignorować to żądanie -nieposłuszeństwo obywatelskie, albo nadzieja (może?) w wojsku. Jeśli członkowie rodzin wojskowych będą umierać przez zbrodnicze widzimisię Morawieckiego, to może pomogą…?

 7. Kolejny raz Rząd przeprowadza eutanazję w białych rękawiczkach!!! Teraz też zabierają 500+, 14 emeryturę bo i po co mają się obywatele bogacić?! Kupili głosy za naszą kasę, murzyn zrobił co trzeba więc murzyn może już odejść. Jak zwykle Polak mądry po szkodzie…

Comments are closed.