TVP musi ujawnić zarobki swoich propagandzistów! Jest wyrok sądu

Jacek Kurski i jego TVP dostanie 2 MILIARDY zł z naszych pieniędzy!
Jacek Kurski i jego TVP finansowana z pieniędzy podatników

Rządowa telewizja będzie musiała opublikować ile zarabiają zatrudnieni w niej „dziennikarze”. Wojewódzki Sąd Administracyjny orzekł, że TVP nie może ich ukrywać, gdyż są to informacje publiczne.

TVP przegrało w sądzie z Adamem Szłapką. Poseł opozycji domagał się od władz rządowej telewizji publikacji informacji o zarobkach zatrudnianych w niej propagandzistów PiS.

W piątek Wojewódzki Sąd Administracyjny przychylił się do skargi posła. Sąd orzekł, że to są informacje publiczne i TVP nie może ich ukrywać.

– Sąd uwzględniając skargę powołał się w pierwszej kolejności na art. 61 Konstytucji RP. Zgodnie z nim, obywatel ma prawo do uzyskiwania informacji o działalności organów władzy publicznej oraz osób pełniących funkcje publiczne. A do takich zalicza się również TVP – poinformował Szłapka na swoim Facebooku.

‼ TVP przegrała w sądzie i musi ujawnić pensje swoich funkcjonariuszy.❌ Dowiemy się, ile za szczucie zarabia Danuta…

Publiée par Adam Szłapka sur Vendredi 16 octobre 2020

– Jakie są wynagrodzenia czołowych prezenterów TVP: Samuela Pereiry, Michała Rachonia, Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka? Tych wszystkich, których wysłuchujemy codziennie w „Wiadomościach” oraz w takich programach publicystycznych jak „Woronicza 17”, „Minęła 8”, „Minęła 20” i inne – domagał się odpowiedzi od Jacka Kurskiego poseł opozycji.

Poseł domaga się również ujawnienia kosztów organizacji przez TVP koncertu sylwestrowego w Zakopanem. – Uważamy, że pieniądze publiczne na TVP są pieniędzmi przeznaczanymi na nielegalne finansowanie partii politycznych. W tych wszystkich programach PiS jest promowane w sposób oczywisty. A to jest niezgodne z kodeksem wyborczym i ustawą o partiach politycznych – ocenił Szłapka.

Ponadto poseł skierował w tej sprawie do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu przestępstwa.

Nieoficjalne informacje o zarobkach czołowych funkcjonariuszy TVP ujawniła we wrześniu 2017 roku „Gazeta Prawna”. Wówczas wyszło na jaw, że Danuta Holecka i Michał Adamczyk zarabiają w TVP po 40 tys. zł, a Krzysztof Ziemiec, Michał Rachoń i Adrian Klarenbach po ok. 30 tys. zł miesięcznie.

Natomiast wiosną 2017 roku Leszek Kraskowski ujawnił, że na wniosek Jacka Kurskiego nagrody z Funduszu Popierania Twórczości za poprzedni rok otrzymało 19 osób z Telewizji Polskiej, głównie dziennikarze „Wiadomości” i TVP Info.

Najwyższą nagrodę – 40 tys. zł – dostał Jacek Łęski. Natomiast 20 tys. zł przyznano Michałowi Adamczykowi.

Źródło: Wirtualne Media

5 KOMENTARZE

  1. Podobno Barbiolla (zupa ogórkowa) kosi 600 tys. polińskich szekli na rok. Za taką kasę to ja mogę 10x lepiej łżeć, nawet zmienię płeć, żeby ładniej wyglądać niż ona. :D

  2. Kurski to wyjątkowo tępy buc. Doprowadził TVP do granic służalczego absurdu. Zrobił z publicznej telewizji na przymusowy abonament – prorządową, propisowską szczekaczkę.

Comments are closed.