Wolny rynek sobie poradził. Tak Żabka obchodzi „godziny dla seniorów” [FOTO]

Sklep Żabka. / Foto: Facebook
Sklep Żabka. / Foto: Facebook

Lockdown w wersji 2.0, daje się Polakom we znaki. „Godziny dla seniorów” to pomysł, który zdaje się być jednym z gorszych naszych umiłowanych przywódców, jednak wolny rynek poradził sobie już i z tą biurokratyczną głupotą.

Wprowadzamy godziny dla seniorów, tak jak to było wiosną dla osób powyżej 60 roku życia – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki w ubiegłym tygodniu. Od dziś (16 października – red.) jego słowa stały się faktem i w godzinach między 10 a 12 młodsze osoby nie zrobią zakupów.

Biedronka elastyczna

Wolny rynek radzi sobie jednak z absurdalnymi zakazami ze strony władzy. Na zaistniałą sytuację jako pierwsza zareagowała Biedronka. Sieć sklepów spożywczych wydłużyła godziny otwarcia.

Od soboty 10 października, ponad 40 sklepów Biedronka w całej Polsce działa całodobowo, a kilkaset placówek – do godziny 23:30. To powrót do „Akcji 24”, która podczas pierwszej fazy pandemii zdała egzamin. Przynajmniej tak ocenia to sieć sklepów Biedronka.

Żabka kreatywna

Jednak dużo ciekawsze jest rozwiązanie zaproponowane przez sieć Żabka, które nie wymaga od klientów robienia zakupów w późniejszych godzinach, ale umożliwia im korzystanie ze sklepów w godzinach dla seniorów.

Okazuje się bowiem, że między 10 a 12 w Żabce można zrobić zakupy za pomocą aplikacji, a obsługa sklepu wystawi zapakowane produkty przed sklep.

W tym sklepie jest możliwość zrobienia zakupów w godzinach 10-12 (…) poprzez aplikacje żappka w zakładce „zamów i odbierz”. Płatność poprzez aplikację. Odbiór gotowych zapakowanych zakupów przed wejściem do sklepu – czytamy na drzwiach jednego z lokali.

18 KOMENTARZE

    • kominiarka zamiast kagańca, parasol do podpierania i się trochę przygarbić chodząc jak z częściowym niedowładem kończyn – legitymować Cię raczej ochrona nie będzie

  1. I super, żaden chamowaty gnojek(a wirus ubóstwia chamstwo, pieniactwo, tłok i.t.p.), może jeszcze filozof co padłby po 20 minutach w masce, nie napyszczy i nie kichnie na starszą osobę

    • Zwykły gnój.też będziesz staruchem bezimiennym bez tożsamości.Te staruchy pracowały na ciebie .nikt nie daje darmo.Każdy staruch ciężko pracował i odprowadzał połowę wynagrodzenia na podatki i Zus.Jak mozg tobie wypadł to poszukaj go i włóż ponownie w tę durną pałę.

      • Odprowadzał i teraz pobiera emeryturę z naszych podatków i leczy się za składki, które my teraz odprowadzamy. I głosował na beton dlatego będzie miał źle, a młodzi jeszcze gorzej.

  2. Żabki są małe, więc inaczej nie mogą. Ale Stonka, Lidl i inne mogą zrobić okienko z wyjściem na powietrze. Może być aplikacja, a może być też jakaś instrukcja, jak przygotować zamówienie – trzeba przyjść z karteczką z zakupami, podać ją „panience z okienka”, parę słów wyjaśnienia, poczekać i odebrać zakupy. To może dotyczyć kilku artykułów (nie lista 30.), ale często tak się robi zakupy.

  3. „Bolek”, skocz na gwint szympansowi i się obróć 5 razy. Wszystkim lżej będzie, bo mniej na ZUS dla dozorców trzeba będzie, gdy małpom zapewni się rozrywkę!

Comments are closed.