Cenzura na Facebooku. Zakaz publikacji reklam zniechęcających do szczepionek

Unijny komisarz zapowiada wprowadzenie cenzury i zdławienie wolności słowa. foto: YT
Unijny komisarz zapowiada wprowadzenie cenzury i zdławienie wolności słowa. foto: YT

Amerykańska firma Facebook Inc., do której należy Facebook, poinformowała, że wprowadza zakaz publikacji w tym serwisie społecznościowym reklam, które zniechęcają ludzi do szczepień.

Zasady Facebooka już wcześniej zabraniały zamieszczania reklam zawierających fałszywe informacje o szczepionkach, ale reklamy wyrażające sprzeciw wobec szczepionek były dotąd dozwolone, o ile nie zawierały fałszywych stwierdzeń.

„Teraz jeśli reklama w sposób wyraźny będzie zniechęcała kogoś do szczepienia, odrzucimy ją” – poinformowała firma we wpisie na blogu.

Dozwolone w usługach Facebooka pozostaną natomiast reklamy, które zachęcają do szczepień oraz prezentują korzyści płynące z realizowanych przez administrację państwową programów i polityk proszczepiennych.

Facebook zacznie również w tym tygodniu kierować do użytkowników z USA informacje o szczepionce przeciw grypie i o tym, w jaki sposób można ją otrzymać.

Firma Zuckerberga współpracuje w zakresie treści dotyczących ochrony zdrowia z takimi organizacjami, jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oraz UNICEF. Według przedstawicieli Facebooka celem realizowanych wspólnie z tymi podmiotami kampanii informacyjnych jest zwiększenie popularności szczepień w społeczności użytkowników.

Comments are closed.