Mentzen patrzy z niedowierzaniem na to co się dzieje! „Będziemy umierać na nowotwory, choroby serca, udary”

Sławomir Mentzen.
Sławomir Mentzen. / foto: Instagram

Dr Sławomir Mentzen z Konfederacji odniósł się do nowej strategii rządu, albo raczej jej braku, w kontekście walki z epidemią koronawirusa. „Obecna metoda walki w długim terminie powoduje ogromne szkody, w krótkim terminie jest nieskuteczna, za to prowadzi do zniszczenia naszej gospodarki oraz jest mrzonką, która ma przekonać ludzi, że rząd coś robi” – mówi wiceprezes partii KORWiN i członek Rady Liderów Konfederacji.

„Rząd koncertowo zmarnował poprzednie pół roku i w ogóle nie przygotował systemu ochrony zdrowia na jesień. Wprowadzenie lockdownu argumentowano tym, żeby niesamowicie drogo – bo to koszty pewnie setek miliardów złotych – kupić nam czas, dzięki któremu dostosujemy system ochrony zdrowia do nowej sytuacji, tymczasem nic nie zrobiono” – zaznacza Mentzen.

Jak słuszne dalej zauważa, politycy PiS nie zrobili nic, żeby przygotować się do jesiennej odsłony koronawirusa, bo poświęcili się przede wszystkim sprawamom istotnym dla funkcjonowania ich partii, a nie kraju. „Rząd zajęty był najpierw wyborami, potem rekonstrukcją, w międzyczasie jeszcze innymi sprawami i o systemie ochrony zdrowia nikt nie pamiętał. Nie ma nowych procedur, nie ma nowych zapasów środków ochrony, w zasadzie nic nowego nie ma poza ministrem zdrowia, który jest nowy” – przypomina.

„Od marca-kwietnia mówiłem, że wirus magicznie nie zniknie, że nie ma możliwości za pomocą lockdownu zatrzymać rozwoju choroby. Ten pogląd zaczyna być przekazywany również przez największe autorytety medyczne – mamy ‚Deklarację z Great Barrington’ (profesorowie Oxfordu, Harvarda i Stanford), wskazującą na to, że lockdowny nie mają kompletnie żadnego sensu, że robią więcej szkody niż pożytku, że długoterminowe skutki obecnej metody walki z wirusem sprawią, że będziemy za kilka lat umierać częściej na nowotwory, choroby serca, udary, ponieważ zaprzestano diagnostyki tych chorób” – podkreśla.

16 KOMENTARZE

  1. Polska medycyna jest na takim pozomie jak polska motoryzacja czy polski przemysł lotniczy, nikt nie chce kupować w obawie o życie polskich samochodów czy samolotów, a zmusza się ekonomicznie do utraty zdrowia w próbie leczenie w polskiej „służbie zdrowia”. Brak takiej „opieki” spowoduje spadek ilości zgonów. Przypominam, że 40% operacji chamów w kitlach kończy sie zgonem.

  2. Nawet WHO namawia do zakończenia lockdown’ów. A nasi brną dalej w lockdown? Czyli co, będziemy prosić WHO by nas uwolniła od naszego rządu i zastąpiła jakimś rządem NWO? Jak dalece przewrotny plan ma KillBill?

  3. Mi nie jest w ogóle szkoda ludzi, że dostają po dup.e przez POPIS. Jak głosowali, tak mają. Nie jest mi szkoda rolników, górników itd. Przecież oni do tej pory uważają, że PIS to jest ich rząd: „nasz rząd nas zdradził”. Mojego kolegę pobiło 3 rolników bo powiedział, że PIS to totalitaryzm i on głosuje na Korwina. Zatem dlaczego ma mi być teraz szkoda rolników? Z pozostałymi grupami społecznymi, że tak ich niefortunnie nazwę jest TAK SAMO!!! (lekarze, górnicy, emeryci, starcy itd. itp).

  4. Mi nie jest w ogóle szkoda ludzi, że dostają po dup.e przez POPIS. Jak głosowali, tak mają. Nie jest mi szkoda rolników, górników itd. Przecież oni do tej pory uważają, że PIS to jest ich rząd: „nasz rząd nas zdradził”. Mojego kolegę pobiło 3 rolników bo powiedział, że PIS to totalitaryzm i on głosuje na Korwina. Zatem dlaczego ma mi być teraz szkoda rolników? Z pozostałymi grupami społecznymi, że tak ich niefortunnie nazwę jest TAK SAMO!!! (lekarze, górnicy, emeryci, starcy itd. itp).

    • Ta, swietnie, mi tez ICH nie jest szkoda, ale ja nie glosowalem na PiS i mam mala ochote cierpiec za wybory bezmozgow (cierpiec = lazic w masce, czy nie moc skorzystac z oplaconych uslug, jak np. lekarza).

  5. wirusy są i będą, w odróżnieniu od gospodarki, której już niema, przez 30 lat zarządcy Polską zniszczyli wszystko co się dało i nie dało, zostało jeszcze rolnictwo i NARÓD, który już niszczą poprzez sianie paniki, strachu, donosicielstwo i kary, a dobiją przy pomocy 447 oraz mnóstwem innych chorób

Comments are closed.