Mentzen patrzy z niedowierzaniem na to co się dzieje! „Będziemy umierać na nowotwory, choroby serca, udary”

Sławomir Mentzen.
Sławomir Mentzen. / foto: Instagram

Dr Sławomir Mentzen z Konfederacji odniósł się do nowej strategii rządu, albo raczej jej braku, w kontekście walki z epidemią koronawirusa. „Obecna metoda walki w długim terminie powoduje ogromne szkody, w krótkim terminie jest nieskuteczna, za to prowadzi do zniszczenia naszej gospodarki oraz jest mrzonką, która ma przekonać ludzi, że rząd coś robi” – mówi wiceprezes partii KORWiN i członek Rady Liderów Konfederacji.

„Rząd koncertowo zmarnował poprzednie pół roku i w ogóle nie przygotował systemu ochrony zdrowia na jesień. Wprowadzenie lockdownu argumentowano tym, żeby niesamowicie drogo – bo to koszty pewnie setek miliardów złotych – kupić nam czas, dzięki któremu dostosujemy system ochrony zdrowia do nowej sytuacji, tymczasem nic nie zrobiono” – zaznacza Mentzen.

Jak słuszne dalej zauważa, politycy PiS nie zrobili nic, żeby przygotować się do jesiennej odsłony koronawirusa, bo poświęcili się przede wszystkim sprawamom istotnym dla funkcjonowania ich partii, a nie kraju. „Rząd zajęty był najpierw wyborami, potem rekonstrukcją, w międzyczasie jeszcze innymi sprawami i o systemie ochrony zdrowia nikt nie pamiętał. Nie ma nowych procedur, nie ma nowych zapasów środków ochrony, w zasadzie nic nowego nie ma poza ministrem zdrowia, który jest nowy” – przypomina.

„Od marca-kwietnia mówiłem, że wirus magicznie nie zniknie, że nie ma możliwości za pomocą lockdownu zatrzymać rozwoju choroby. Ten pogląd zaczyna być przekazywany również przez największe autorytety medyczne – mamy ‚Deklarację z Great Barrington’ (profesorowie Oxfordu, Harvarda i Stanford), wskazującą na to, że lockdowny nie mają kompletnie żadnego sensu, że robią więcej szkody niż pożytku, że długoterminowe skutki obecnej metody walki z wirusem sprawią, że będziemy za kilka lat umierać częściej na nowotwory, choroby serca, udary, ponieważ zaprzestano diagnostyki tych chorób” – podkreśla.

Comments are closed.