„Operacja, jakiej Słowacja jeszcze nie przeżyła”. Wojsko przetestuje WSZYSTKICH obywateli

Testy na koronawirusa.
Testy na koronawirusa - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Słowacja przygotowuje się do przeprowadzenia testów na obecność koronawirusa wszystkim obywatelom, z wyjątkiem dzieci do 10 lat – poinformował w sobotę na konferencji prasowej premier Igor Matovicz. Bezpłatne testy rozpoczną się za tydzień. Na razie nie wiadomo, czy będą obowiązkowe, czy nie.

Całą operację ma przeprowadzić i zabezpieczyć wojsko, nie angażując w nią personelu medycznego, pracującego w szpitalach przy chorych z Covid-19.

W przyszły weekend testy mają objąć tylko trzy powiaty, w których sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza. Według premiera w ten sposób zostanie zweryfikowana technika testów, tworzenie miejsc odbioru próbek. W kolejny weekend testy przeprowadzone będą w reszcie kraju. Badania powinny później zostać powtórzone.

Projekt trzymany w tajemnicy

„To będzie operacja, jakiej Słowacja jeszcze nie przeżyła” – zauważył Matovicz. Zapowiedział, że osoby z pozytywnym wynikiem, będą musiały pozostać w domowej kwarantannie.

Premier powiedział dziennikarzom, że został zmuszony do przedstawienia planów dotyczących testów, zanim zostaną ustalone wszelkie szczegóły techniczne i prawne, ponieważ w internecie musi zostać opublikowana informacja o wyniku przetargów.

„Nadszedł czas, żeby wam o tym powiedzieć” – oznajmił i podkreślił, że nad projektem pracuje od trzech tygodni w tajemnicy, z uwagi na bezpieczeństwo kraju, bardzo wąska grupa osób. Wyjawił, że obawiano się, że po upublicznieniu informacji testy mogłyby zniknąć z rynku.

Testy w „lokalach wyborczych”

Ostatecznie zakupiono 13 mln w cenie około 4 euro. Badanie jest mniej dokładne niż testy PCR, ale zapewnia szybkie wyniki.

Matovicz zapowiedział, że o szczegółach przeprowadzenia testów będzie dyskutować rząd na nadzwyczajnym posiedzeniu w niedzielę i zwrócił uwagę, że jeżeli testy miałyby być obowiązkowe, będą potrzebne zmiany w prawie.

Premier postuluje, by testom poddawać wszystkie osoby wjeżdżające na Słowację. Matovicz chce, aby operacja ogólnych testów przesiewowych przypominała organizację wyborów. Próbki pobierane byłyby w specjalnie przygotowanych lokalach poza szpitalami. W 5,5-milionowej Słowacji podczas wyborów funkcjonuje około 6 tys. lokali wyborczych i podobnie ma być także teraz. Organizatorzy muszą zadbać o zachowanie dystansu między badanymi.

Według oficjalnych danych, od początku epidemii na Słowacji z powodu COVID-19 zmarło 88 osób. Aktualnie w szpitalach przebywa 614 pacjentów. Na oddziałach intensywnej terapii jest 20 osób, a z respiratorów korzysta 51 chorych.

21 KOMENTARZE

 1. To jeszcze nie jest powszechne wszczepiania znamienia Bestii na ramię, lub czoło.
  To dopiero pierwsze ćwiczenie i uświadamiania ogółu – powszechne przewiercania się przez nos do mózgu sztyftem kowidyjskim.

 2. Wirus jest wymierzony w określone grupy genetyczne.
  Nikt tego oficjalnie nie powie.
  Widać jednak że bada się to testami
  Informacja od Rosjan z TT

 3. nie wierze!i slowacy na to pozwola????????/ wiec musza byc bydlem hodowlanym,a zloczyncy z „rzadow” sa gorsi od ss-manow,bo tamci gnebili obcych, a tutaj niby swoi

  • Na calym swiecie pozwalamy na:restrykcje, noszenie maseczek…Teraz testy, potem szczepionka, na koniec chip.Wieksza czesc spoleczenstwa nawet prosi sie o te „dobrodziejstwa”.Ludzi swiadomych jest garstka…

 4. Czyli kolejni odlecieli tak wysoko że już nie ma powrotu.
  88 zmarłych przez pół roku to jest apokalipsa jakiej nie było.
  Przetestujmy cały świat, to na pewno pomoże.

 5. „Badanie jest mniej dokładne niż testy PCR, ale zapewnia szybkie wyniki.”-to może lepiej niech badani losują, czy są zdrowi, czy chorzy. Będzie taniej.

 6. Bodajże w 1944 r. przeprowadzili dużą operację logistyczną, wsadzając kilkadziesiąt tysięcy współobywateli w pociągi na północ… Wtedy też musieli za to zapłacić firmie logistycznej, ReichsBahn jej chyba było…

 7. Widzę ,że zaczyna się pobieranie DNA wszystkich ludzi..będą potrzebować jakiegoś organu na przeszczep dla Rudoszylda czy innej mendy Rockefelerowej to teraz będzie baza danych.. zgodna genetycznie ok to biedna owieczka zaraz się dowie że ma wirusa odizoluja go potem od rodziny społeczeństwa na kwaranntanne potem wytną co potrzeba i wpiszeą zgon..aby nie było śladów spalą reszte zgodnie z JUŻ przyjetymi przepusami..a owca powiedzą że zmarł na covid..

 8. Kiedy to dotrze do ludzi?
  To jest zamach na ludzkość i szykują masową depopulację.
  To będzie dotyczyło wszystkich bez wyjątku – również tych co to wykonują.

 9. W USA DEPARTAMENT OBRONY zamówił 500 milionów szczepionek w ampułko-strzykawkach BFS z opcją identyfikacji RFID/NFC (numer seryjny przekazany przed injekcją do centralnej bazy).
  D. Trump: „…na koniec roku będziemy mieć szczepionkę…przyśpieszyć testy, postępować z rekordową, rekorową, rekorową prędkością…Nasza armia jest teraz mobilizowana i pod koniec roku będziemy w stanie bardzo, bardzo szybko przekazać ją wielu ludziom”.

Comments are closed.