PiS zamyka, a Niemcy otwierają. Takie obostrzenie jest bezsensowne i narusza wolność

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: pixabay

Zamykanie restauracji wieczorem jako sposób na walkę z koronawirusem? Niemiecki sąd cofnął nakaz i kazał otwarcie jadłodajni.

PiS zamienił całą Polskę w strefę żółtą, a połowę w strefy czerwone. W efekcie lokale gastronomiczne są otwarte tylko do godziny 21:00.

W restauracji trzeba też zajmować co drugi stolik. Po godzinie 21:00 jedzenie będzie można tylko zamawiać do domu – o ile jest taka możliwość.

Tymczasem podobne restrykcja chciano wprowadzić w Niemczech. Np. w Berlinie próbowano nakazać zamykanie barów i restauracji od 23:00.

Jednak niemiecki sąd właśnie nakaz ów zawiesił, wskazując, że takie obostrzenie jest bezsensowne. Mało tego, skrócenie pracy restauracji wcale nie pomaga w walce z epidemią.

Decyzja sądu to efekt skargi złożonej przez właścicieli 11 restauracji. Sąd administracyjny ocenił, że nowe zakażenia wynikają przede wszystkich z prywatnych zgromadzeń (w ramach rodziny, czy przyjaciół), w obiektach użyteczności publicznej, podczas zgromadzeń religijnych, czy w związku z podróżami.

Natomiast zawieszenie działalności lokali gastronomicznych sąd uznał jako nieproporcjonalne naruszenie wolności. Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie Niemcy podjęli protesty przeciwko obostrzeniom i maseczkom, wskazując właśnie na bezprawną ingerencję w ich wolność.

Źródło: Mail Online / Bezprawnik

6 KOMENTARZE

 1. Jakkolwiek myśleć o Niemcach, to ktoś tam zachował resztkę rozsądku. Podejrzewam, ze nasz wspaniały rząd ani mysli zachować się w podobny sposób luzując obostrzenia w tym zakresie.

  • „zawieszenie działalności lokali gastronomicznych sąd uznał jako nieproporcjonalne naruszenie wolności.”… Czyli to że nie mogę pójść na mszę, to już nie jest naruszenie wolności…dranie

 2. Cytując Pana Stanisława Michalkiewicza – Niemcy to kraj poważny – tym samym politycy Niemieccy reprezentują zawsze Niemiecką Rację Stanu i utożsamiają się ze swoim Narodem.
  Polska natomiast należy do państw pozostałych, Politycy Polscy od 1945 roku nie utożsamiają się z Polską i Polskim Narodem a działaniach nie reprezentują Polskiej Racji Stanu…
  Ludzie ci to zdegenerowana grupa, która za pieniądze sprzeda wszystko i wszystkich…czego w Historii Naszego Narodu dowiodła nie raz…

 3. TVPis da i tak ogłupiła już 60% idiotów. Tego się nie da odwróć. Nic tylko brać pały i lać przez leb az zrozumieją swój bład !

  • Zrozumieją…zrozumieją…jak kieszenie będą puste. To jest jedyna przyczyna wszelkich rewolucji bolszewickich na świecie od Francuskiej poczynając…

Comments are closed.