Polak potrafi! Siłownia zamieniła się w… sklep i kościół. Trwa walka z absurdami rządu PiS

Klub fitness - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Wikimedia

Siłownie, kluby fitness i aquaparki zostały zamknięte. Polacy okazali się jednak zbyt sprytni dla komunistycznego rządu.

Decyzją rządu PiS od soboty zamknięte są wszystkie siłownie, kluby fitness i aquaparki. Zarzynani polscy przedsiębiorcy nie zamierzają jednak składać broni.

O tym, że pisowski reżim nie złamie Polaków pokazał krakowski klub Atlantic Sports. Klub ogłosił, że przekształca się w… sklep i kościół.

Właściciele klubu od teraz zapraszają na płatne testowanie sprzętu oraz spotkania religijne. – Może niektórym wydawać się to śmieszne. Największym absurdem nie jest jednak wdrożone przez nas rozwiązanie, a decyzja rządu – mówi Marta Jamróz, menedżerka klubu.

Witamy wszystkich!☺️W związku z obostrzeniami wprowadzamy od poniedziałku cykl zawodów sportowych❗️Będą odbywały…

Publiée par Obstacle Center sur Samedi 17 octobre 2020

– Nie lubię kruczków prawnych i kombinacji, ale po prostu nie mamy wyjścia. (…) Nie wiem, czemu uderzono akurat w branżę fitness. Kościoły są otwarte, galerie też funkcjonują… Decyzja o zamrożeniu siłowni, klubów czy basenów jest wbrew wszelkiej logice, nie potrafię jej zrozumieć – dodaje Jamróz.

Absurd decyzji rządu PiS wskazał też Tomasz Napiórkowski, prezes Polskiej Federacji Fitness. – Decyzja o ponownym zamknięciu branży fitness jest chora. Przestrzegaliśmy reguł i zdaliśmy egzamin, a rząd go oblał. Potraktowano nas jak chłopca do bicia. Zamknięto nas bez żadnego uzasadnienia i dialogu. Chodzi nie tylko o nas, ale o dwa miliony Polaków – podkreślił.

Centrum fitness Atlantic Sports od teraz będzie działać jako sklep oraz Kościół Zdrowego Ciała.

– Skoro nie mogą funkcjonować siłownie – w miejsce naszej od dzisiaj otwieramy sklep Atlantic ze sprzętem do ćwiczeń – nasze PKD to również 4764Z, więc możemy. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą testować odpłatnie nasze maszyny – poinformował klub na Facebooku i dodał, że w klubie odbywać się będą również zgromadzenia religijne członków związku Kościół Zdrowego Ciała.

Prawny bubel

Jeszcze inny ważny aspekt problemu wskazała mec. Magdalena Wilk.

– Zgodnie z przepisem, siłownie mogą być otwarte, jeżeli są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego, zajęć, czy wydarzeń sportowych. Jeżeli zatem POTENCJALNIE może się trafić klient przygotowujący się do zawodów czy zajęć sportowych, to siłownia może być dla niego otwarta. A wydaje mi się, że każda siłownia czy klub fitness chętnie przyjmuje sportowców – wskazała prawniczka.

BRANŻA FITNESS a nowe obostrzenia!Strasznie współczuję wszystkim prowadzącym kluby fitness, siłownie, baseny, to jest…

Publiée par Kancelaria Adwokacka Magdalena Wilk sur Samedi 17 octobre 2020

Źródło: Onet

16 KOMENTARZE

  • Ośmiesza się jedynie ta zidiociała siłownia, która uważa, że w razie kontroli uda jej się wytłumaczyć, że jest kościołem. Wstyd, że Nczas nagłaśnia i chwali tak skretyniałe i naiwne akcje anarchistów, którzy za nic mają obowiązujące prawo.

 1. Dlaczego „komunistyczny rząd”? Proponuję określenie „rząd korona-zistowski”, ewentualnie bez myślnika. A ich ideologię proponuję określać mianem „korona-zizm”.

 2. Zły nagłówek paragrafu. Nie „Prawny bubel” tylko „Prawny burdel” powinno być.
  Po drugie – wyznaczanie godzin działania jakichkolwiek placówek (typu sprzedaż alkoholu do 21) to bzdura. Co – wirus odpoczywa do 21, i atakuje w nocy?
  U mnie zamknięto basen. Czyli co? Chlorowana woda zabija dżumę, ale nie robi krzywdy koronie?
  Jedna wielka ściema i tresowanie baranów.

 3. Wirus jest wymierzony w określone grupy genetyczne.
  Nikt tego oficjalnie nie powie.
  Widać jednak że bada się to testami
  Informacja od Rosjan z TT

 4. Idiotyzm.Jak PiS postąpił na wiosnę po platformersku niemal zamykając kościoły a zostawiając otwarte np.sklepy monopolowe, tak teraz siłownia usiłuje porównać się z świątynią, czyli jest teraz palikotycznie.

Comments are closed.