Potwierdzone. Abp Stanisław Gądecki ma koronawirusa

Ks. abp Stanisław Gądecki. Źródło: WIkipedia
Ks. abp Stanisław Gądecki. Źródło: WIkipedia

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski metropolita poznański abp. Stanisław Gądecki zaraził się koronawirusem. Informację potwierdziła Archidiecezja Poznańska.

Abp. Stanisław Gądecki od kilku dni przebywał na kwarantannie. Teraz okazuje się, że duchowny zaraził się koronawirusem.

Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii.

Wcześniej, w środę, kuria poinformowała, że w związku z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego abp Stanisław Gądecki przebywa na kwarantannie.

Ponadto zakażenie SARS-CoV-2 potwierdzono u biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej Szymona Stułkowskiego.

W piątek abp Gądecki zachęcił wiernych do indywidualnego odwiedzania cmentarzy w czasie Wszystkich Świętych. Zapowiedział również odwołanie wizyt kolędowych w tradycyjnej formie.

Źródło: RMF / PAP

15 KOMENTARZE

 1. Doczekał się tego w co tak wierzył, co tak ubóstwiał.
  Ale mimo tego, wolałbym aby jego przeziębienie (oby lekkie), było początkiem jego nawrócenia. Aby przejrzał, jak wiele zła uczyniono w imię Kowida.

 2. Wirus jest wymierzony w określone grupy genetyczne.
  Nikt tego oficjalnie nie powie.
  Widać jednak że bada się to testami
  Informacja od Rosjan z TT

 3. Blew….za kilka dni powiedza, ze wyzdrowial jak ten minister zasrany.Zeby zwiekszyc kontrole w kosciele…trik szatana.,

Comments are closed.