Sanepid przerwał uroczystość pogrzebową, bo zmarły miał koronawirusa

Pogrzeb, trumna.
Pogrzeb, trumna - zdj. ilustracyjne. (Fot. Pixabay)

Do skandalicznego zdarzenia doszło nieopodal Bielska Podlaskiego. Sanepid przerwał uroczystość i kazał zamknąć trumnę.

Portal Bielsk.eu opisał zaskakujące wydarzenia, do jakich doszło podczas uroczystości pogrzebowych 80-latka. Sanepid podjął interwencję, gdy rodzina żegnała zmarłego.

Bliscy przyjechali do domu, skąd trumna miała być zabrana. Gdy chcieli pożegnać 80-latka, zadzwonił telefon, który odebrała synowa zmarłego.

– Stałam obok, widziałam, jak w jej oczach pojawiają się łzy. Gdy skończyła rozmowę, wyszła przed dom i powiedziała wszystkim zebranym, żeby się rozeszli do domów. Dzwonił sanepid, żeby zamknąć trumnę i wyprosić wszystkich. Okazało się bowiem, że u zmarłego wykazano koronawirusa. Po jakimś czasie przyjechał zakład pogrzebowy i zabrał trumnę ze zmarłym – opowiadała dziennikarzom kobieta uczestnicząca w zdarzeniu.

80-latka pochowano bez udziału rodziny. Synowie i żona nie mogli się z nim pożegnać.

Mężczyzna przed śmiercią miał prawie 40 stopni gorączki i kłopoty z oddychaniem. Karetka nie przyjechała, zalecono jednak pojawienie się w ambulatorium.

Tam, mimo próśb, odmówiono przyjęcia chorego. Lekarka przepisała mu za to antybiotyk… który nie zadziałał.

Pogotowie przyjechało po 80-latka dopiero po interwencji lekarki rodzinnej. – Karetka zabrała teścia około godz. 15. Ponoć najpierw położyli go na zakaźnym, później na wewnętrznym. A między godz. 19 a 20 dostaliśmy telefon, że teść nie żyje – powiedziała synowa.

Skandal jest tym większy, że podczas odbierania aktu zgonu kobieta uprawniła się, że zmarły nie był zakażony koronawirusem. – W odpowiedzi usłyszeliśmy, że nie ma koronawirusa i możemy bez obaw normalnie odebrać ciało. Około godz. 11 wydano je zamówionemu przez nas zakładowi pogrzebowemu. Później przeglądaliśmy akt zgonu, rubryka dotycząca Covid-19 była pusta. Jako przyczynę śmierci podano zapalenie płuc i niewydolność oddechową. Podpisała go ordynator oddziału – wskazała synowa.

Dziennikarze, którzy badali sprawę ustalili, że 80-latka przebadano pod kątem zakażenia, ale wyniki przyszły dopiero po śmierci. Dlatego nie wydano rodzinie zaleceń pogrzebowych, a sanepid nagle przerwał uroczystość.

Źródło: Bielsk.eu

13 KOMENTARZE

 1. Wirus jest wymierzony w określone grupy genetyczne.
  Nikt tego oficjalnie nie powie.
  Widać jednak że bada się to testami
  Informacja od Rosjan z TT

 2. ludzie jak dlugo bedziecie sie zachowywac jak bydlo hodowane przez oblakana kaczke i jej bolszewicki rezmie?!trza bylo zebrac ludzi z pogrzebu i isc na sanepid,zeby posprzatac te komusze wymiociny,a pozniej normalnie odprawic pogrzeb(y)!!!!!!!!!!

 3. Od nowa zaczynają szopki odgrywać.Bywa tak ze nic wiecznie nie trwa,jest początek i
  koniec.Te końce bywają bolesne,taki będzie dla obecnej władzy.

 4. Sanepidu nikt nie lubił, ale do lutego dało się jeszcze z nimi jakoś żyć. Teraz zamienili się po prostu w świnie (z całym szacunkiem dla tych prawdziwych, z ryjkami).

 5. Tak masz rację , mój rodowód jest długi i ma kilkaset lat , niestety widzę różnice – wyraznie między knechtami , a tymi którzy widzą , wiedzą i myślą jaśniej. Na tym ta różnica polega – niestety. Wyjawienie prawdy ,nic nie daje bo, TVP , a zwłaszcza TVP INFO niczym Goebbelsowska propaganda robi swoje. Dzisiaj ludziska niestety nie myślą , choć są wykształceni i mają dostęp do wiedzy innej niż podaje zakłamana TVP kaczorka. Żal mi ich .

Comments are closed.