Znów rekord wykrywalności zakażeń. Na blisko 10 tys. zakażonych TYLKO na Covid zmarło 6 osób

W polskich laboratoriach praca wre. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay
W polskich laboratoriach praca wre. Zdjęcie ilustracyjne: Pixabay

W sobotę 17 października padł nowy rekord wykrywalności koronawirusa w Polsce – 9622 przypadki. Niestety, na Covid zmarło również 6 osób.

„Mamy 9622 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem” – informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. „Z powodu COVID-19 zmarło 6 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 78 osób” – czytamy dalej.

Mamy nadzieję, że inne media również podadzą tę informację w takiej formie – dotychczas największe stacje notorycznie sumowały osoby zmarłe na Covid i osoby z chorobami współistniejącymi.

Co ciekawe, ten niewątpliwy sukces polskich laborantów – im dłużej trwa epidemia tym lepiej radzą sobie z wykrywaniem zakażeń – zbiega się w czasie z dniem wejścia w życie nowego reżimu covidowego.

Oczywiście, przypadków jest zapewne sporo więcej – w końcu bardzo często zakażeniu nie towarzyszą objawy. Wiele osób nie zdaje sobie nawet sprawy, że ma tego strasznego wirusa i nie będzie sobie zdawało aż do samoistnego ozdrowienia.

Warto też zauważyć, że choć śmierć każdej osoby jest tragedią, to 6 zmarłych na prawie 10 tysięcy zakażonych to naprawdę niewiele. Media, niestety, manipulują i sumują ze sobą osoby chore wyłącznie na Covid i osoby z chorobami współistniejącymi.

MZ, tak jak zapowiadało, nie podaje już wieku zmarłych. Jeśli jednak statystyka nie uległa rewolucyjnej zmianie, to są to w większości osoby starsze.

Przypomnijmy, że z powodu wirusa, który w ogromnej liczbie przypadków jest bezobjawowy, niezagrażający nie tylko życiu ludzi ale nawet ich samopoczuciu – rząd wprowadził obostrzenia rodem z państw totalitarnych. M.in. setkom młodych ludzi zniszczono plany na najważniejszy dzień w ich życiu, czyli ślub i wesele. Zabito również setki biznesów, czym skazano tysiące Polaków na bezrobocie..

9 KOMENTARZE

  1. Magia wielkich liczb.

    Tymi liczbami zdobywają poparcie w ogłupionym narodzie do kolejnych totalitarnych działań. Jest nas wciąż za mało, aby odwrócić bieg zdarzeń, jesteśmy zbyt zastraszeni, aby pójść na zdecydowane działania, władza działa niezwykle perfidnie – nie rozstrzeliwuje na miejscu, ale odcina jak salami, kolejne cząstki finansowego bytu.

  2. Podawanie liczb bezwzględnych i nie odnoszenie procentowe do wszystkich zgonów i dokładne podanie przyczyn, czy był to covid czy inna choroba, to błąd. Do tego ważny wiek ale MZ nie będzie wieku podawało, bo chce straszyć młodych. A jak nie przestana płacić dodatków lekarzom rodzinnym za „telefoniczne” wykrywanie wirusa to prawie wszyscy Polacy będą mieli i pewnie mają.

  3. Błagam, nawet tu jest ta propaganda? A kto sprawdził te 6 osób, gdzie sekcje zwłok. Pomijam już te fake testy pcr na podstawie których twierdzaja ze kto umarł na covid.

  4. Śmierć 6 osób na Covid 19 to tragedia, dramat niewysłowiony. Śmierć 1100 osób każdego dnia na inne choroby to już tylko statystyka!

  5. no i o to chodzi, skuteczne odwracanie uwagi od rzeczy istotnych do przetrwania NARODU POLSKIEGO, wirusy są i będą, w odróżnieniu od gospodarki, której już niema, przez 30 lat zarządcy Polską zniszczyli wszystko co się dało i nie dało, zostało jeszcze rolnictwo i NARÓD, który już niszczą poprzez sianie paniki, strachu, donosicielstwo i kary, a dobiją przy pomocy 447 oraz mnóstwem innych chorób

  6. Zastanawiam się, które z łżemediów, siewców strachu podadzą tylko łączną liczbę zgonów i nawet nie wspomną o tej 6ce, a które „poinformują” o kolejnych ponad 9600 chorych na Covid! Manipulują tak najczęściej RMF i Polsat, więc widać jaki zasięg ma ta dezinformacja.

Comments are closed.