Jakimowicz i Ogórek żartują z zamknięcia siłowni. Dziennikarka ma „figurę od noszenia zakupów i mycia podłóg”

Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek.
Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek. (Zdj. screen/Instagram/jaroslaw.jakimowicz)

Rząd sukcesywnie wdraża „pełzający lockdown”, branża fitness została zablokowana, właściciele siłowni strajkują, buntują się, niektórzy próbują ominąć najnowsze restrykcje. Tymczasem w rządowej telewizji Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek żartują sobie z całej sytuacji.

Od soboty sytuacja wielu właścicielu klubów fitness i siłowni oraz ich pracowników stała się dramatyczna. Mimo zapowiedzi rządzących – na czele z premierem Mateuszem Morawieckim – że lockdownu nie będzie, branża fitness w sobotę decyzją polityków została zatrzymana.

Morawiecki podkreślił, że rząd kieruje się trzema ściśle określonymi, „strategicznymi interesami Polski”. Jednym z nich jest… uwaga – „utrzymać gospodarkę i te branże, które mogą działać bez większego ryzyka transmisji wirusa w stanie pracującym oraz chronić miejsca pracy”. I po tej pięknej deklaracji przedsiębiorcy z branży fitness dowiedzieli się, że z dnia na dzień ich interesy zostaną całkowicie zamknięte.

Tymczasem w jednym z programów rządowej telewizji prowadzący żartowali sobie z zamknięcia siłowni. Temat lekki dla tych, których to oczywiście nie dotyczy.

To Jarosław Jakimowicz i Magdalena Ogórek w swoim programie „W kontrze” podjęli temat najnowszych obostrzeń.

Ogórek powiedziała, że nigdy na siłowni nie była, a swoją figurę zawdzięcza noszeniu zakupów, dźwiganiu plecaka swojemu dziecku i myciu podłóg. „Czyli teraz męska część widowni będzie mówiła, ‚no to pani taka piękna od urodzenia’, a panie będą mówiły: ‚zazdroszczę sylwetki'” – skwitował wypowiedź koleżanki Jakimowicz.

Jeden z komentatorów zauważył, że prowadzący powinni z większą empatią podchodzić do tego, co w związku z obostrzeniami spotyka przedsiębiorców.

„Jesteście naprawdę super, ale co dzisiaj mam powiedzieć mojemu synowi, który musi po raz kolejny zamknąć jego jedyną, wymarzoną, ciężko wypracowaną siłownię i jedyne źródło dochodu?” – zapytał mężczyzna.

Odpowiedzi nie było.

23 KOMENTARZE

 1. Tak ćwiczy, siódme poty wylewa, klatę swą męczy, w miniówkach chodzi, wszyscy się slinią, a tu ogórek wychodzi, co na tym testosteronie po siłce się zrodził.

 2. „Nie mają chleba to niech jedzą ciastka” – Maria Antonina, królowa Francji, na wieść o buntach głodujących chłopów w przededniu Rewolucji Francuskiej.

 3. Serio Jakimowicz, musiałeś się tak sprzedać swoją godność, żeby śmiać się z ze zwyklych ludzi jak reszta tej wierchuszki?
  Po prostu wstyd.

 4. Zobaczymy jak ona będzie się wymądrzała jak przekroczy 50-tkę. Słowem się nie odezwie i w te pędy poleci na siłownie, bo noszenie siateczek i mycie podłogi już jej nic nie da. Przemądrzała fruzia!

 5. A koledzy aktorzy i aktoreczki, kabareciarze, showmani nie skamlą, że tylko 25% miejsc dostępnych w kinach i teatrach? Zysk z biletów nie pokrywa koszty wynajmu sali, obsługi nie mówiąc o aktorach. Też nie chodzę na siłownię, ale ktoś wziął kredyt, zainwestował, zatrudnia trenerów, sprzątaczki, płaci podatki. A teraz? Rząd zajmuje się zarzymaniem drobnego biznesu. Polityka wyłączania poszczególnych branż, bo korona wirus jest zabójcza dla gospodarki

 6. Ta pani, zdaje się, jest katoliczką.
  To oczywiście jej prywatna sprawa.
  Niemniej jednak przypuszczam, iż owe słowa byłyby może modlitwą, aczkolwiek chyba dość nieporadną, w intencji również jej braci i sióstr prześladowanych przez władzę, że nie powiem „ludową” lub „prawą ” i „sprawiedliwą”.

 7. i tak powolutku, małymi kroczkami realizowany jest plan „zamknięcia” Polski; perfidny; kiedyś Polacy strajkowali i władza miękła; dzisiaj (nie)rząd (nie)polski zamyka firmy i co? w co nas pchają, co chcą osiągnąć? komu oddać w jasyr? jest jakiś sposób zatrzymać tych zdrajców sprzedajnych?

 8. …z empatią do przedsiębiorców – buuu-aaa-hahaha! Pandemia głupoty jest najgorsza. No i ten bardzo ważny fitness i body building, które są ważniejsze od szpitali i braku lekarzy.

Comments are closed.