Ludzie próbują ratować swoje biznesy przed upadkiem, a Adam Niedzielski jest tym „przerażony”

Adam Niedzielski, minister zdrowia, jest
Adam Niedzielski, minister zdrowia, jest "przerażony". Foto: PAP

Jestem przerażony brakiem odpowiedzialności osób prześcigających się w pomysłach na obejście obowiązujących obostrzeń. Nie szkodzicie tylko sobie, ale narażacie na niebezpieczeństwo innych – szczególnie osoby z grup ryzyka. To skrajny egoizm – napisał w sobotę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Odniósł się w ten sposób do pojawiających się w mediach społecznościowych pomysłów na obejście nowych zaostrzonych rygorów – np. klubów fitness zmieniających się w „kościoły” i siłowni stających się „sklepami z możliwością testowania produktów”.

Minister odniósł się w ten sposób do działań osób, które chcą ratować swoje biznesy przed upadkiem. W czwartek premier zapowiedział, że od 17. października (sobota), siłownie i pływalnie w całym kraju zostaną zamknięte. Ta informacja była szokiem dla przedsiębiorców branży fitness, którzy po wiosennej blokadzie ledwo zaczęli zapłać oddech, a władza znów ich przydusiła.

„Zamknięcie oznacza dla większości z Nas definitywny koniec” – tłumaczyli przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Federacji Fitness. Są tak przerażeni i zdeterminowani, że od razu powzięli odpowiednie kroki i rozpoczęli od protestu w Warszawie. Z całego kraju napływają sygnały, że niektórzy nie mają zamiaru zamykać swoich obiektów i idą na wojnę z władzami.

Nowe restrykcje, których celem jest – zdaniem rządu – ograniczenie rozwoju epidemii, obowiązują od soboty w całej Polsce. Niemal wszystkie powiaty objęte są strefą żółtą. Pozostałe znalazły się w strefie czerwonej o zaostrzonym reżimie sanitarnym. Obecnie to 152 powiaty, w tym 11 większych miast m.in. Warszawa, Kraków, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Słupsk, Bydgoszcz, Grudziądz, Toruń, Chełm, Lublin, Zamość.

To nie koniec. Już od poniedziałku zmienione zostaną zasady dotyczące imprez okolicznościowych.

Źródła: RMF FM, PAP, NCzas.com

17 KOMENTARZE

 1. Niedzielski nie chce wziac pod uwage, ze do kosciola-fitness przyjda osoby, ktore zgadzaja sie „zaryzykowac”.

  I dziwna sprawa, ze ja jako pieszy codziennie musze ryzykowac utrata zycia w wypadku samochodowym i wcale tego sobie nie zycze, ale coz komfort kierowcow jest wazniejszy. No i to jest oczywiscie spoko.

 2. Ludzie aktywni fizycznie w grupie ryzyka?
  Nie przeczę, bo czytałem o zachorowaniach a nawet zgonach osób aktywnych lub nie chorujących (bez tzw. deficytów odporności) ale bez przesady. Pisuar brnie już w kłamstwo konsekwentnie….
  Siłownia im solą w oku a eksmisja chorych ze szpitala mswia w Poznaniu wcale….

 3. To straszny egoizm chcieć normalnie oddychać i uczciwą pracą zarabiać na własne utrzymanie. W nowej normalności ludowej, człowiek sowiecki myśli i działa wyłącznie kolektywnie, czy dobrze rozumiemy towarzyszu ministrze.

 4. Niedzielski to tylko marionetka tak jak jego poprzednik Szumowski pewnie nawet nie są to ich prawdziwe nazwiska
  jest przerażony bo goje się stawiają
  Ich właściciele grają plandemią, lock downami …

 5. Za…baliście wszystko. Pewnie Mierzeja też wam słabo wychodzi, a o Polsce-CPK lepiej nie mówić, bo jesteście umysłowo gorsi od Platformy.

 6. Brawo przedsiębiorcy ! Nie przejmujcie się durniem w roli ministra. On na pewno w swoim życiu nie przepracował jednego dnia na własny rachunek tylko żył jak pasożyt, dlatego was nigdy nie zrozumie…

 7. a czy to jakaś nowość, ze ten rząd zwalcza nawet drobne biznesyi? cieszę się, że teraz, jak mamy taką nienormalną sytuację p(l)andemiczną coraz więcej ludzi przegląda na oczy. zapłaciliśmy ogromną cenę, by ich hipokryzja wyszła na jaw.
  politykę zero tolerancji dla pisu powinniśmy przecież wdrożyć już dawno, ale niestety, tak jak mówił Stanisław Michalkiewicz: Gdyby ból po uderzeniu młotkiem w palec odzywał się dopiero po roku, to ludzie obtłukiwaliby sobie palce nagminnie.

Comments are closed.