Nie żyje były senator PiS Stanisław Kogut

Stanisław Kogut nie żyje. Foto: PAP
Stanisław Kogut nie żyje. Foto: PAP

Były senator PiS Stanisław Kogut nie żyje. Media podają, że był zarażony koronawirusem. Dwa dni temu jego współpracowników zatrzymało CBA.

Zamieszany w aferę korupcyjną były senator PiS Stanisław Kogut nie żyje. O sprawie poinformował pełnomocnik premiera ds. programu Czyste Powietrze Bartłomiej Orzeł.

O śmierci byłego senatora donosi też portal MiastoNS.pl. Według dziennikarzy portalu były polityk PiS zmarł w szpitalu w Gorlicach i potwierdzono u niego Covid-19.

67-letni polityk był ostatnio bohaterem afery korupcyjnej. Pod koniec 2017 roku Prokuratura Krajowa na wniosek CBA domagała się uchylenia mu immunitetu.

Kontrolowany wówczas przez PiS Senat nie zgodził się jednak na uchylenie mu immunitetu. Stracił go dopiero po przegranej w ubiegłorocznych wyborach.

W piątek agenci CBA zatrzymali osoby związane z aferą i Kogutem. Zarzuty usłyszeli powiązany z politykiem radca prawny oraz przedsiębiorca.

Przedmiotem śledztwa jest korupcja urzędnicza i powoływanie się na wpływy w instytucjach państwowych oraz samorządowych województwa małopolskiego. Według CBA dochodziło też do wręczania łapówek osobom pełniącym funkcje publiczne, w związku z pełnieniem tych funkcji.

Źródło: MiastoNS / TVP info

12 KOMENTARZE

    • Właśnie, zaczynają znikać ludzie z kręgów władzy, którzy podpadli. Potem ów śmiertelny dr Kowid zapuka pod strzechy, do zwykłych buntowników….

  1. Był zarażony Kaczowirusem ale dodatkowo miał grzybicę stóp. puszczały mu zwieracze , zaawansowana cukrzyca, zastrzxyki do oczu, nerki itp. drobiazgi. Typowy PiSiak

Comments are closed.