Policjanci trafili na twardego obywatela. Zamiast wlepić mandat sami uciekli z pociągu [VIDEO]

Foto: YouTube NEOS Mateusz Jarosiewicz

Policjanci próbowali wlepić maseczkowy mandat jadącemu w pociągu obywatelowi. Zamiast mandatu upokorzeni sami poddali się i oddalili.

Znajomość prawa pomaga. Przekonał się o tym mężczyzna jadący pociągiem bez maseczki.

Na niepokornego Polaka postanowili zapolować policjanci. Jednak zamiast mandatu ośmieszyli się przed kamerą.

Najpierw policjant nie chciał się wylegitymować. Szybko jednak się złamał i przedstawił się, ale dalej chciał wlepić podróżnemu mandat za jazdę pociągiem bez maseczki.

Gdy jednak jadący pociągiem mężczyzna zaczął cytować mu treść ustawy policjanci zdębieli.

– Rozumiem, że chce Pan kontynuować czynności? – spytał po przeczytaniu ustawy mężczyzna. Na te pytanie policjanci odpowiedzieli tylko „do widzenia” i oddali się.

Nie wszyscy obywatele jednak potrafią walczyć o swoje i potulnie przyjmują mandaty. Jak pochwalił się rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka od chwili wprowadzenia „nakazu zakrywania ust i nosa” wlepiono ponad 55,3 tys. mandatów, a w ponad 14,6 tys. przypadkach policja skierowała wnioski o ukaranie do sądu.

Źródło: YouTube NEOS Mateusz Jarosiewicz

35 KOMENTARZE

  • Działał według istniejącego prawa.
   Po 2 maseczki nieda ja nic ważne aby zachować zdrowy rozsądek i nie siedzieć na sobie, zachować odpowiednią odległość od siebie.
   Po 3 i tak wszyscy to przejdziemy umrze promil a chorzy i z osłabiona odpornością nie V siedzą w domu.
   Pozdrawiam co mądrzejszych bez kaganca, myślenie nie boli.

  • Ty zidiociały komunisto chcesz karać człowieka, który postępuje zgodnie z prawem? Załóż sobie maskę gazową na łeb i nie ściągaj jej do końca życia.

  • Nie egoista, tylko bohater – walczy o swoje i pośrednio o Twoje prawa. Nie mają prawa wlepić mu mandatu. Równie dobrze mogliby chcieć Tobie wlepić mandat za to że gacie zakładasz – mają dokładnie taką samą podstawę prawną.

  • 112 Kate masz racje mloda damo, nie będę ! Cieszysz się? Tylko on za głupoty a ty za co chcesz order. 92 miliony ukradl i jest szanowanym obywatelem POLSKI. Wiesz dzięki komu, takim poddanym i upartym jak ty. Maseczki nie zaloze co mi tu będą nakazywać. A w pracy molestowana ponizana lecz dobrze placi taki kon – złodziej! I TU JUZ NIE TRZEBA BYC SOBA.

 1. Widzieli, że nie trafili na byle smarka który bez zająknięcia podpisze mandat. A po co zadawać sobie dodatkową robotę z wnioskiem do sądu, wezwaniem do stawiennictwa ? Daj spokój Mati, pochodzimy sobie w okolicach dworca, ustrzeli się paru co im się maseczka zsunęła z nosa i na premię zarobimy.
  P.S.
  Nie spodziewali się, że facet to puści w sieci :))

 2. 4. Policjant dokonujący kontroli osobistej:
  1) przystępując do czynności związanych z kontrolą osobistą podaje swój stopień, imię i nazwisko w sposób umożliwiający odnotowanie tych danych, a policjant nieumundurowany, na żądanie osoby kontrolowanej, okazuje również legitymację służbową.

  A zatem, wbrew stanowisku obywatela, policjant umundurowany NIE MUSI okazywać legitymacji. Zapewne może, ale nie musi.
  Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
  Dura lex, sed lex.

 3. czy facet codziennie się testuje, żeby z całą pewnością mówić, że wg ustawy noszenie maseczki go nie dotyczy?
  pogada z kimś chorym, o czym to nie będzie wiedział, będzie nieświadomie innym sprzedawał wirusa, ale dalej będzie taki pewny siebie nie zasłaniał sobie ust i nosa, po prostu ograniczony ale wygadany egoista

  • To ty jesteś egoistą bo chcesz, żeby zdrowi ludzi niszczyli sobie zdrowie wdychając te grzyby, gronkowce, pleśnie itd które gromadzą się na masce tylko dlatego, że ty się boisz, że każdy może cię zarazić.

  • o rzetelności testów PCR wiemy już sporo… a Ty altruisto rozumiem, że pocieszasz chorych w lazaretach i robisz zakupy seniorom żeby nie musieli wychodzić z domu…

  • Nie należy mieszać dwóch odrębnych zagadnień. Czy istnieje prawny obowiązek zakrywania ust i nosa, czy też rozporządzenie jako akt prawny niższego rzędu sprzeczny z prawem nadrzędnym jest bezprawne to jedno. Czy należy zakrywać usta i nos w przestrzeni publicznej jako przejaw naszej obywatelskiej i czysto ludzkiej postawy to drugie.

  • Poza dwoma aspektami, prawnym i moralnym, istnieje jeszcze trzeci, praktyczny. Czy te maski przynoszą więcej pożytku czy szkody nie jest rozstrzygnięte. Na pewno zmniejszają nieco rozprzestrzenianie się zarazków drogą kropelkową, ale na tym korzyści się kończą, a szkody dla zdrowia noszącego maskę dopiero zaczynają.

   • Rozumiem, że to samo dotyczy innych chorób. Czyli jeżeli u kogoś przez 5 lat rozwijał się rak muzgu ale nie mial objawów to był zdrowy a zachorował w chwili rozpoznania?

 4. Interia manipuluje komentzarzami. Nie publikuja caly dzien i mozesz sobie szukac swojego, nie znajdziesz. To sie dzieje od kilku dni. Odbieraja nam wolnosc slowa.

  • Uważaj bo ta twoja maska cię zabija.
   Z drugiej strony skoro uważasz (wbrew nauce i prawom fizyki), że maska cię chroni to skoro masz maskę to powinieneś być chroniony?
   Ale skoro nosisz maskę to masz niedotleniony organizm i oczywiste jest że masz zreddukowane zdolności rozumowania

 5. W tej ustawie oprócz punktu 4 jest tez 12, który mówi o wprowadzeniu określonego sposobu przemieszczania się. Czy jazda pociągiem to przemieszczanie się?

 6. Prosta sprawa. Antymaseczkowcom zaproponować wolontariat na oddzialach dla zakażonych covidem,wszak nie wierza w tego wirusa więc bez obaw- z pewnością nic im nie będzie;A pielęgniarki,lekarze i cały personel mogą wrócić do swoich pacjentów.

Comments are closed.