[SONDAŻ] Kaczyński załamany. Dramatyczny spadek PiS! Konfederacja wyprzedziła Lewicę

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Fot. PAP
Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki. Fot. PAP

Prezes Prawa i Sprawiedliwości musi być załamany spoglądając na słupki poparcia, które sukcesywnie topnieją. Wszystko to jest konsekwencją ataku na rolników „piątką dla zwierzą”, zajmowaniem się problemami partii (a nie opracowywaniem planu działania w kwestii koronawirusa) i blokowaniem kolejnych branż. Partia rządząca zaledwie w dwa tygodnie odnotowała gigantyczny spadek.

Jak podaje IBRiS, gdyby wybory odbywały się w niedzielę 18 października, PiS mógłby liczyć na 36,1 proc.! To oznacza spadek o 5,5 pproc. w ciągu zaledwie dwóch tygodni, kiedy partia z Nowogrodzkiej miała jeszcze 41,6 proc. głosujących po swojej stronie. To dowód na to, jak PiS nie radzi sobie z sytuacją kraju i jak Polacy reagują na kolejne obostrzenia.

Na drugim miejscu jest Platforma Obywatelska z 28,2 proc. – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla Wirtualnej Polski. Do Sejmu weszłyby jeszcze Polska 2050, Konfederacja i Lewica.

W stosunku do poprzedniego u IBRiS dla WP z 4 października, PiS straciło 5,5 pproc., natomiast notowania PO wzrosły o 6 pkt.

Głosowanie na Polskę 2050 Szymona Hołowni zadeklarowało 9,4 proc. ankietowanych, na Konfederację 7,8 proc., a na Lewicę – 6,4 proc.

Do Sejmu nie weszłaby Koalicja Polska, czyli sojusz PSL i Kukiz’15, na którą chciało głosować 2,5 proc. 9,6 proc. pytanych nie potrafiło zdecydować, na kogo zagłosowaliby w wyborach parlamentarnych.

Głosować poszłoby 48,5 proc. uprawnionych. Zdecydowaną chęć udziału w wyborach wyraziło 34 proc. badanych, zaś 14,5 proc. wybrało odpowiedź „raczej tak”. W głosowaniu nie wzięłoby udziału 47,8 proc. respondentów, z czego aż 31,6 proc. odmówiło udziału w wyborach w sposób zdecydowany. Badanych, którzy odpowiedzieli „nie wiem” było 3,7 proc.

Badanie przeprowadzono 16 października 2020 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI), na próbie 1100 respondentów.

Źródła: PAP, NCzas.com

52 KOMENTARZE

  1. Obyś się zachłysnął tą swoja wypowiedzią, a fakt jest faktem i PIS razem z Gowinami i Ziobrami tylko 36%, a będzie jeszcze mniej.Od małpiarni to ty się odstaw lepiej.Idą nowe czasy, teraz pisowcy to będzie margines, chociaż jak widać po wpisie społeczny margines już jest.Brawo Konfederacja rośniemy w siłę.

  2. Martwi mnie, że przeszło rok od wyborów, Konfederacja ma problem z wybiciem się w sondażach ponad swój stały elektroat. Robią wszystko tak jak należy, ale Polacy wydają się niewzruszeni na ich tytaniczną pracę. No cóż, zostało jeszcze kilka lat do wyborów, może zmądrzeją.

  3. Monika Jaruzelska przypomniała ostatnio w wywiadzie z prof. Migalskim jego wypowiedź w prasowym wywiadzie sprzed pewnego czasu. Był zapytany o to co to takiego żelazny elektorat. Odpowiedział wówczas, że to ludzie którzy mają zaburzony metabolizm informacyjny, nie słyszą, lekceważą, bądź ignorują informacje które powinny zmienić ich światopogląd. Niestety, elektorat w Polsce składa się głównie z ludzi o zaburzonym metabolizmie informacyjnym.

    • Pomijając kilka pierwszych lat III RP, gdy wyborców usprawiedliwiała jakoś dezorientacja nową sytuacją to od ćwierćwiecza elektorat zachowuje się jak stado baranów w owczym pędzie.

  4. Nadwiślański lud zakocha się w Chołowni który sprowadzi im żydowską szlachtę. Będą śpiewali ochoczo idąc do niewolniczej pracy: „A Izrael nasz złoty nauczył nas roboty…” Arbeit macht Frei. A to wszystko pokropione przez polski episkopat.

    • 1. O Hołowni trzeba głośno mówić i o faktach- Kobosko. Atlnitc Cancel. Zydokomuna. Bo ludzie zamiast szukać i logicznie mysleć tylko łykają propagandę. 2. żelazny elektorat, to ten, który wiele lat wściekły na PO musiał latami czekać na zmianę. Uwierzyli w demagogię PISu, patriotyzm i wolę pozytywnych zmian w Polsce. PIS okrutnie oszukał. To okrucieństwo jest trudne do przełknięcia, więc żelazny elektorat wypiera tę zdradę niczym traumę i zamyka się na fakty i wiedzę o zdrajcach.

    • Demon-Debil i tyle. nie wiesz co napisać? Nie pisz wcale. Teraz gimbaza psioczy na lud. Komsomolcy uważają, że naród nie dorósł do komunizmu czy liberalizmu. Batem go!

Comments are closed.