Niemiecki „Bild” wzywa do przebudzenia: „Islamizm zabija nie tylko we Francji”

Angela Merkel i muzułmanie/obrazek ilustracyjny/Foto: PAP/ Facebook
Angela Merkel i muzułmanie/obrazek ilustracyjny/Foto: PAP/ Facebook

Szok i niedowierzanie. Nawet niemiecki dziennik „Bild” bije już na alarm, że islamscy ekstremiści stanowią zagrożenie dla Europy. To pokłosie jednego z setek zamachów dżihadystów, do jakiego doszło w piątek we Francji. Islamista ściął bowiem głowę francuskiemu nauczycielowi.

Nawet najlepiej sprzedający się w Europie „Bild” uznaje już multi-kulti za realne zagrożenie dla Starego Kontynentu. To pokłosie piątkowego zamachu, w którym islamski terrorysta ściął głowę francuskiemu nauczycielowi po lekcji o cenzurze.

„Islamizm zagraża nam wszystkim” – grzmiał tabloid, wzywający postępową Europę do przebudzenia. Co więcej, autorem tekstu jest Mohammad Rabie.

Bodźcem do tego ma być morderstwo nauczyciela na przedmieściach Paryża popełnione przez 18-letniego Czeczena. Nastolatek wraz z rodziną miał pierwotnie trafić do Polski, jednak nasze władze odmówiły mu azylu. Młody mężczyzna zamordował nauczyciela tylko dlatego, że ten podczas lekcji mówił o cenzurze w kontekście karykatur Mahometa.

„Koniec z tym! Nie możemy zwalczać terroru bez nazwania po imieniu, skąd przychodzi: – po pierwsze, islamizm zabija nie tylko we Francji, lecz na całym świecie – po drugie, islamiści nie zabijają w pojedynkę, łączy ich globalna sieć i mają za sobą całe państwa, jak choćby Iran, gdzie obrażanie proroka karane jest śmiercią – po trzecie, radykalni imamowie podżegają młodych muzułmanów przeciw wolności słowa i demokracji, także u nas, w Niemczech” – czytamy na łamach „Bild”.

„Jeśli nawet tego nie wyartykułujemy, nie da się zwalczyć islamizmu” – podkreślili niemieccy dziennikarze.

Niemieckie media przytoczyły też zbiorczy raport, sporządzony w oparciu o dane policji i Federalnego Urzędu Kryminalnego. Pokazuje on, że liczba ciężkich przestępstw popełnianych przez imigrantów jest kilkukrotnie wyższa w stosunku do ogółu społeczeństwa. W latach 2015-2019 w Niemczech podjęto aż 95 tys. 282 dochodzenia dotyczące imigrantów, którym przyznano azyl.

Źródła: Bild/wPolityce.pl

Comments are closed.