Minister zdrowia ma koronawirusa! Niemiecki rząd nie zostanie jednak objęty kwarantanną

szef instytutu medycyny sądowej w Hamburgu stwierdził, że żadna z przebadanych przez niego „ofiar koronawirusa” nie zmarła na wirusa. Foto: Pixabay
szef instytutu medycyny sądowej w Hamburgu stwierdził, że żadna z przebadanych przez niego „ofiar koronawirusa” nie zmarła na wirusa. Foto: Pixabay

Minister zdrowia Niemiec Jens Spahn uzyskał w środę po południu pozytywny wynik testu na koronawirusa. Spahn uczestniczył w środę w posiedzeniu rządu, ale dzięki przestrzeganiu zasad pozostali ministrowie nie muszą udawać się na kwarantannę – podał rzecznik gabinetu.

40-letni Spahn, który miał już wcześniej objawy przeziębienia, natychmiast po uzyskaniu wyniku zaczął się samoizolować w swoim domu – przekazało ministerstwo zdrowia w komunikacie. Dodano, że obecnie informowane są osoby, z którymi polityk miał kontakt.

Wcześniej w środę Spahn uczestniczył w posiedzeniu rządu, ale inni ministrowie nie udadzą się na kwarantannę – przekazał rzecznik Steffen Seibert.

„Spotkania rządu federalnego odbywają się w zgodzie z zasadami higieny i zachowania odległości, przez co nawet gdy uczestniczy w nich osoba, u której później stwierdzi się zakażenie koronawirusem, nie ma potrzeby izolować innych czy nawet wszystkich uczestników” – powiedział.

Od soboty w domowej kwarantannie przebywa prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier, po wykryciu infekcji koronawirusem u jednego z jego ochroniarzy – przypomina agencja AFP. Wyniki testów przeprowadzonych u szefa państwa dały negatywny rezultat.

Chociaż liczba nowych infekcji SARS-CoV-2 w Niemczech jest w liczbach bezwzględnych i w przeliczeniu na mieszkańca niższa niż w innych krajach europejskich, ich liczba rośnie. W sobotę było ich 7830, najwięcej od początku epidemii w tym państwie.

W Niemczech koronawirusem zakaziły się dotąd 380 762 osoby, z których 9875 zmarło.

Comments are closed.