Niemcy wprowadzają obostrzenia dla Polaków. Cała Polska znalazła się w specjalnej strefie

Grafika: Pixabay
Grafika: Pixabay

Instytut im. Roberta Kocha (RKI) rozszerzył na całą Polskę strefę zagrożenia koronawirusowego, której odwiedzanie pociąga za sobą ewentualność odbycia kwarantanny. Komunikat opublikowano w czwartek 22 października.

„Od soboty cała Polska staje się terenem ryzyka #koronawirus dla Niemiec. To oznacza, że przyjeżdżając z Polski obowiązuje kwarantanna albo negatywny wynik testu” – poinformował na Twitterze dziennikarz Polsat News Tomasz Lejman.

Do tej pory w tej strefie znajdowały się tylko województwa: kujawsko-pomorskie, małopolskie, podlaskie, pomorskie i świętokrzyskie.

Polska nie jest jedynym państwem, które w całości znalazło się w niemieckiej strefie obostrzeń. Trafiły do niej również: Szwajcaria, Liechtenstein, Wielka Brytania (bez wyspy Man, Wysp Normandzkich i Gibraltaru).

Na listę wpisano również: całą Irlandię, a we Włoszech poza objętymi nią wcześniej regionami Ligurii i Kampanii również na regiony Abruzji, Doliny Aosty, Emilii-Romanii, Friuli-Wenecji Julijskiej, Lacjum, Lombardii, Piemontu, Sardynii, Toskanii i Wenecji Euganejskiej oraz na wchodzącą w skład regionu Trydentu-Górnej Adygi autonomiczną prowincję Bolzano.

Na liście jest też pięć krajów związkowych Austrii.

Polscy laboranci wykryli ponad 12 tys. nowych zakażeń. To nowy rekord wykrywalności

Źródło: PAP, Polsat News

Comments are closed.