Bójka Azerów z Ormianami w Katowicach. Na miejscu pojawiło się kilkanaście radiowozów [VIDEO]

Starcia Ormian z Azerami w Katowicach.
Starcia Ormian z Azerami w Katowicach. (Zdj. screen/Twitter)

W Katowicach odbyła się demonstracja Azerów w związku z wojną w Górskim Karabachu. Manifestacja zakończyła się konfrontacją z Ormianami. Policja nie dopuściła do eskalacji zamieszek, aresztowano dwóch obcokrajowców.

„W czwartek późnym popołudniem w Katowicach członkowie społeczności azerbejdżańskiej w Polsce zorganizowali demonstrację poparcia dla działań Azerbejdżanu i przeciwko działaniom Armenii w związku z konfliktem w Górskim Karabachu. Około godziny 17:00 zebrali się na katowickim Rynku” – podaje portal Kresy.pl.

Azerowie przyszli ze swoimi flagami, przynieśli znicze i m.in. zdjęcia rannych dzieci. Mieli też ze sobą transparenty – „Karabach dla Azerbejdżanu”, „Jestem przeciwko zabijaniu ludności cywilnej”, „Azerbejdżan chce pokoju”.

Zgromadzenie Azerów było legalne, zabrało się 25 osób. W rozmowie z lokalnymi mediami, uczestnicy twierdzili, że „Ormianie prowadzą nielegalne naloty rakietowe na azerskie miasta”, które są oddalone od linii frontu nawet o 70 km.

W pewnym momencie grupa 10 Ormian, którym mieli towarzyszyć Polacy ruszyła w kierunku demonstrantów. Doszło do ostrej wymiany zdań, a później do bójki. Na miejscu błyskawicznie pojawiło się kilkanaście radiowozów, a funkcjonariusze opanowali sytuację.

„Po zakończeniu legalnego zgromadzenia, kiedy uczestnicy mieli się rozejść, od strony Spodka doszła druga grupa osób. Doszło pomiędzy nimi do konfrontacji” – powiedziała dla katowice24.info mł. asp. Agnieszka Żyłka, oficer prasowy KMP Katowice. Z informacji „Super Expressu” wynika, że w awanturze uczestniczyło ok. 40 osób.

„Wykonywanych jest szereg czynności, zabezpieczono monitoring, wszystko będziemy analizować. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przez policjantów wylegitymowane, zarówno jedna, jak i druga strona” – powiedziała portalowi Kresy.pl rzeczniczka katowickiej policji. Policja zatrzymała dwóch obcokrajowców w wieku 40 lat.

Prenumerata NCZ! z prezentem

Comments are closed.