Zwyrodnialcy zakopali psa żywcem. Bestialski czyn w Lublinie [FOTO]

Pies Źródło: Pixabay
Pies - zdj. ilustracyjne. Źródło: Pixabay

W Lublinie zwyrodnialcy zakopali żywcem 13-letniego psa. Wystawał mu tylko fragment pyska. Policja poszukuje sprawców bestialskiego czynu.

Ledwo żywy pies został odnaleziony w piątek nad ranem. Jedna z pracownic pobliskiej firmy usłyszała skomlenie psa, zawołała współpracowników, wspólnymi siłami naprędce odkopali zwierzę i tym samym uratowali mu życie. Pies wycieńczony, z licznymi obrażeniami, trafił pod opiekę weterynarza.

Apel policji

Policja poszukuje właściciela znalezionego w Lublinie psa. Funkcjonariusze ustalają dokładne okoliczności całego zdarzenia. Apelują do osób, które rozpoznają czworonoga i mogą mieć wiedzę na temat właściciela o kontakt z VI komisariatem Policji w Lublinie przy ul. Gospodarczej 1B, tel. 47 811 47 80.

Pies miał liczne obrażenia i był skrajnie wycieńczony. Od razu został przekazany pod opiekę weterynarza – powiedział „Polsatowi News” Kamil Gołębiowski rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Jak nieoficjalnie ustalono, pies najprawdopodobniej został przed zakopaniem dotkliwie pobity. Za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem grozi do 5 lat więzienia.

Uwaga! Poszukujemy osoby, która żywcem zakopała psa!Zakopanego pod ziemią czworonoga odnalazła dziś przy ul. Grygowej…

Gepostet von Policja Lubelska am Freitag, 23. Oktober 2020

 

Comments are closed.