Blokady ulic, możliwe ataki na kościoły. Lista miast, w których w poniedziałek będą protestować aborcjoniści i skrajna lewica

Feministki - zdjęcie ilustracyjne. / foto: YouTube

Feministki i ich poplecznicy wylegli na ulice polskich miast z wulgarnymi hasłami na ustach i transparentach. Na dzisiaj zwolennicy mordowania dzieci nienarodzonych zapowiedzieli blokady ulic i kolejne manifestacje.

Blokady i manifestacje zapowiedziano w około 100 miastach i miejscowościach. Wśród nich znalazły się m.in. Warszawa, Szczecin, Słupsk, Trójmiasto, Olsztyn, Łódź, Piła, Toruń, Bydgoszcz, Płock, Wrocław, Opole, Katowice, Kraków, Częstochowa, Przemyśl, Lublin, Kielce czy Zakopane.

Warszawa

Blokowanie warszawskich ulic ma się rozpocząć o godz. 16.00. Organizatorzy proaborcyjnych rozruchów mają podawać dokładne miejsce blokady około pół godziny przed jej rozpoczęciem. Proaborcyjny spęd zapowiedzieli także o godz. 17.00 studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyszli lekarze będą blokować rondo ONZ.

Kraków

W Krakowie blokada także ma rozpocząć się o 16. Jednak bliższe szczegół zostaną podane około 15.30.

Wrocław

We Wrocławiu natomiast manifestacja rozpocznie się około 17 w centrum.

Trójmiasto

W Trójmieście aborcjoniści planują protest samochodowy. O 16.00 mają ruszyć ze skrzyżowania Wielkopolska/Zwycięstwa z Gdyni w kierunku Starowiejskiej. Po drodze chcą zrobić „raban” przed biurem poselskim Marcina Horały. W Gdańsku spęd aborcjonistów ma się odbywać m.in. przed biurem poselskim PiS na Targu Drzewnym.

Katowice

W Katowicach zwolennicy mordowania dzieci nienarodzonych chcą „przespacerować się” o godz. 19 w okolice archikatedry. Wczoraj przedstawiciele środowisk narodowych i katolickich na schodach katedry bronili kościoła przed agresją barbarzyńców. Policja oddzieliła obie grupy manifestujących. Doszło jednak do przepychanek, funkcjonariusze użyli siły fizycznej i gazu.

Łódź, Opole, Piła

W Łodzi początek manifestacji zaplanowano na godz. 16. O tej samej godzinie ma się rozpocząć blokada w Opolu, a także w Pile – na rondzie Jana Pawła II.

Toruń i Bydgoszcz

W Toruniu feministki spotkają się o godz. 15 pod pomnikiem Kopernika. W Bydgoszczy natomiast o 17 przy siedzibie PiS na ul. Gdańskiej.

Szczecin

W Szczecinie blokada Ronda Szarych Szeregów rozpocznie się o 16.30.

Częstochowa

W Częstochowie kierowcy, rowerzyści i piesi domagający się „prawa” do aborcji rozpoczną manifestację o godz. 19 na ul. Katedralnej.

Źródła: Onet/Twitter/nczas.com

Comments are closed.