Pluszowe misie zamiast kibiców na stadionie. Zebrano ponad milion złotych na rzecz walki z rakiem u dzieci

Foto: Pixabay

15 tysięcy pluszowych misiów usiadło na trybunach Abe Lenstra Stadion. Misie sprzedano za ponad milion złotych.

W sobotę na Abe Lenstra Stadion SC Heerenveen podejmowało w meczu ligi holenderskiej FC Emmen. Na trybunach znaleźli się nietypowi kibice.

Było to 15 tysięcy pluszowych misiów. Misie były ubrane w koszulki miejscowej drużyny.

Jak się okazuje to akcja, której celem było zwrócenie uwagi na sytuację holenderskich dzieci walczących z nowotworami. Jednak misie nie tylko zapełniły pustkę wynikającą z obostrzeń związanych z epidemią Covid-19.

– W pierwszych miesiącach pandemii COVID-19 dzieci chore na raka zeszły na dalszy plan, przestały być priorytetem. Niestety znowu jesteśmy w takiej sytuacji – powiedział Frits Hirschstein, założyciel i dyrektor fundacji.

– W tym samym czasie stadiony piłkarskie świecą pustkami. Dlatego postanowiliśmy, by piłkarzy dopingowały misie KiKa w koszulkach Heerenveen. W ten sposób przekazujemy nasze wsparcie wszystkim dzieciom chorym na raka i dajemy do zrozumienia, że o nich nie zapomnimy – dodał Hirschstein.

Pluszowe misie sprzedawano po 14,95 euro. Łącznie udało się zebrać 230 tys. euro na pomoc dzieciom.

https://www.facebook.com/FlashScorePL/posts/3576434129069747

Heerenveen odniosło wysokie zwycięstwo 4:0. Na środku obrony grał były piłkarz Górnika Zabrze Paweł Bochniewicz. Fryzyjski Sportclub Heerenveen jest partnerem fundacji KiKa już od 15 lat.

Źródło: TVN 24