Żenujące sceny w Szczecinku. Nastolatki krzyczały do księdza: „pokaż macicę” [VIDEO]

Nastolatki protestują po orzeczeniu TK ws. aborcji.
Obrazek ilustracyjny/Nastolatki protestują po orzeczeniu TK ws. aborcji. (Zdj. screen/Twitter)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja w przypadku upośledzenia płodu, albo wystąpienia choroby, która zagrozi jego życiu nie jest zgodna z Konstytucją RP. Po wszystkim na ulice w całym kraju wyszły tysiące kobiet. Wiele z demonstracji była przesiąknięta agresją i wulgaryzmami. Jeden z użytkowników Twittera opublikował filmik z zajść w Szczecinku.

Na nagraniu widać jak grupa młodych dziewczyn wykrzykuje w kierunku księdza żenujące: „pokaż macicę”. „13-letnie panienki mało nie zlinczowały księdza podczas protestu. Wulgarny Poziom rynsztoku… Tragedia. To najbardziej delikatny filmik” – podał we wpisie autor filmu.

Dalej wytłumaczył, że demonstracja odbyła się w Szczecinku. „Protest samochodowy na Placu Kamińskiego i paraliż wszystkich ulic w mieście praktycznie. Najbardziej zepsute i radykalne dzieciaki podeszły pod siedzibę PiS-u” – wyjaśnił twitterowicz.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu, albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Wyrok TK wywołał protesty w wielu miastach w Polsce.

Źródła: Twitter, NCzas.com, PAP

Comments are closed.