Agenda Immunizacji 2030 przewiduje obowiązek szczepień? „Świat, w którym KAŻDY korzysta ze szczepionek”

Szczepienie dziecka/fot. ilustracyjne. / fot. Facebook
Szczepienie dziecka/fot. ilustracyjne. / fot. Facebook
REKLAMA

W związku z panującą pandemią Covid-19, i planami zakupu przez Komisję Europejską szczepionek dla obywateli UE, warto zapoznać się z założeniami Agendy Immunizacji 2030 opracowanej przez WHO. Czy szczepienia na koronawirusa będą obowiązkowe? Wiele osób się tego obawia.

„Jeśli odmówią, zmusimy ich!”

Koen Geens
Źródło: prt sc z Redactie 24

Te słowa, cytowane przez Redactie 24, wypowiedział belgijski minister sprawiedliwości – Koen Geens. Padły podczas dyskusji o zakupie przez Komisję Europejską od 300 do 600 mln dawek szczepionki na Covid-19 „w zależności od tego, czy potrzebna jest jedna czy dwie dawki [szczepionki] na osobę”. W komunikacie prasowym z 26 czerwca belgijskiej grupy nadzorczej Initiative Citoyenne („Inicjatywa obywatelska”), stwierdzono, że Komisja Europejska „podjęła się pilnego złożenia zamówienia na szczepionki przeciwko koronawirusowi, bez cienia przejrzystości”.

Agenda Immunizacji 2030

W kontekście zakupu przez UE szczepionek, i słów belgijskiego polityka, warto przyjrzeć się działaniom poważanego przez Unię WHO.

REKLAMA

Mowa tu o IA2030. W dotyczącym szczepień dokumencie czytamy, że „wizja, strategiczne priorytety i cele są dostosowane do potrzeb kraju. Ramy IA2030, jako strategia adaptacyjna i elastyczna, mają być dostosowane przez kraje do ich lokalnego kontekstu i być zmieniane przez całą dekadę w miarę pojawiania się nowych potrzeb i wyzwań”.

Jednak w innym ustępie jest już taki tekst: „IA 2030 przewiduje świat, w którym każdy, wszędzie, w każdym wieku, w pełni korzysta ze szczepionek w celu poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia”.

Wchodząc w nową dekadę, z nową agendą WHO, w czasie pandemii, powstaje obawa, że jeśli pojawi się szczepionka na Covid-19, to będzie ona obowiązkowa.

„Szczepienia to inwestycja na przyszłość, tworząca zdrowszy, bezpieczniejszy i bardziej zamożny świat dla wszystkich” – czytamy na końcu tekstu opublikowanego na stronie WHO. Nawet jeśli ktoś zgadza się z tym stwierdzeniem, to nikt nie ma prawa uszczęśliwiać innych na siłę – przy użyciu przymusu.

Źródło: WHO, Redactie 24, childrenshealthdefense.org

REKLAMA