Kolejny rekord dodatnich testów na koronawirusa. MZ przyznało, że zawyżyło liczbę zgonów

Koronowairus. Badanie laboratoryjne. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA
Koronowairus. Badanie laboratoryjne. Zdjęcie ilustracyjne. Foto: PAP/EPA

W środę 28 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 18 820 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Tylko na Covid-19 zmarło 29 osób.

„Mamy 18 820 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. „Z powodu COVID-19 zmarło 29 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 207 osób” – czytamy dalej.

Jak zwykle mamy nadzieję, że inne media również podadzą tę informację w takiej formie – dotychczas największe stacje notorycznie sumowały osoby zmarłe na Covid i osoby z chorobami współistniejącymi.

Drugi najwyższy wynik odnotowano w woj. mazowieckim – 2644 dodatnich testów (nie mylić z zachorowaniami). Może mieć to związek z licznymi protestami i manifestacjami, które odbywają się ostatnio w stolicy Polski. Niektóre z nich są tłumione, na inne władze Warszawy dają przyzwolenie.

Ministerstwo zawyżyło liczbę zgonów

We wpisie Ministerstwo Zdrowia przyznało się do zawyżenia liczby zgonów. „Jednocześnie informujemy o usunięciu przez WSSE w Krakowie 2 zgonów, odejmujmy je ze statystyk” – czytamy.

Po raz kolejny rząd nie podał wieku osób, które zmarły z powodu Covid-19.

Comments are closed.