20 tysięcy i ciągle rośnie! Kolejny rekord dodatnich testów na koronawirusa

Puchar, koronawirus Źródło: Pixabay, collage
Puchar, koronawirus Źródło: Pixabay, collage

W czwartek 29 października Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 20 156 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Tylko na Covid-19 zmarło 46 osób.

„Mamy 20 156 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem” – informuje na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. „Z powodu COVID-19 zmarło 46 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 255 osób” – czytamy dalej.

Jak zwykle mamy nadzieję, że inne media również podadzą tę informację w takiej formie – dotychczas największe stacje notorycznie sumowały osoby zmarłe na Covid i osoby z chorobami współistniejącymi.

Rekord wykrywalności Covid-19 zbiega się w czasie z dniem wprowadzenia nowych obostrzeń. Na dziś zapowiedziano konferencję, na której rząd poinformuje prawdopodobnie o kolejnych obostrzeniach.

Drugi najwyższy wynik odnotowano w woj. mazowieckim – 2255 dodatnich testów (nie mylić z zachorowaniami). Może mieć to związek z licznymi protestami i manifestacjami, które odbywają się ostatnio w stolicy Polski. Niektóre z nich są tłumione, na inne władze Warszawy dają przyzwolenie.

Po raz kolejny MZ nie podało wieku osób zmarłych na Covid-19. – Przekroczyliśmy próg 20 tys. zakażeń koronawirusem, po którym wprowadzenie lockdownu rekomendował minister zdrowia. Z tego, co mówią dobrze poinformowani politycy rządu, wewnętrzne analizy wskazują, że system opieki zdrowotnej stanie się niewydolny powyżej 30 tys. Co dalej? – komentuje dziennikarz Marcin Makowski.

Comments are closed.