Robert Bąkiewicz zapowiada Marsz Niepodległości. „Wykorzystamy wszystkie środki prawne”

Marszu Niepodległości nikt nie powstrzyma/fot. NCzasTV
Marszu Niepodległości nikt nie powstrzyma/fot. NCzasTV

Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby Marsz Niepodległości się odbył – powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. – Jeśli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski mówi, że obecne demonstracje są spontaniczne, to my też będziemy mieli spontaniczne zgromadzenie – dodał.

W środę prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział w internetowej rozmowie Radia Zet, że Marsz Niepodległości jako „planowana demonstracja” nie może się odbywać w związku z przepisami dot. epidemii. – Miasto nie rejestruje żadnych demonstracji, dlatego że zakazują tego przepisy – stwierdził.

Jasno mówię, że nie ma mowy o rejestracji tego typu zdarzeń, natomiast jeśli chodzi o to, co dzieje się spontanicznie (trwające uliczne protesty), na to wpływu nie mamy – podkreślił Trzaskowski. Dodał, że Marsz Niepodległości na pewno nie może odbyć się „w sposób zaplanowany”.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz pytany przez PAP o wypowiedź prezydenta Warszawy, powiedział: Marsz Niepodległości się odbędzie 11 listopada, o godz. 14, na Rondzie Dmowskiego w Warszawie. Idziemy jak co roku, będziemy manifestowali przywiązanie do niepodległego państwa polskiego.

W tej chwili nie mamy żadnych informacji, że nasze cykliczne zgromadzenie jest nieważne, a jeśli Trzaskowski mówi, że obecne demonstracje są spontaniczne, to my też będziemy mieli spontaniczne zgromadzenie – zapowiedział Bąkiewicz.

– Wykorzystamy wszystkie środki prawne, żeby zgromadzenie się odbyło – zadeklarował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. (PAP)

Comments are closed.