Orlen, KGHM i PKO będą budować szpitale tymczasowe. Projekt koordynuje Jacek Sasin

pakiety wyborcze/Jacek Sasin. Foto: PAP
Jacek Sasin. Foto: PAP

Premier Mateusz Morawiecki zobowiązał spółki Skarbu Państwa, między innymi Orlen, KGHM i PKO BP do włączenia się w budowę szpitali tymczasowych. Projekt z ramienia rządu koordynował będzie minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Budowa szpitali tymczasowych przez podmioty nadzorowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych jest częścią rządowej strategii walki z epidemią – napisał w mediach społecznościowych wicepremier, szef MAP Jacek Sasin, który będzie koordynował budowę szpitali tymczasowych.

Odpowiedzialność społeczna biznesu to część DNA spółek Skarbu Państwa. Budowa szpitali tymczasowych przez podmioty nadzorowane przez Ministerstwo Aktywów Państwowych jest częścią rządowej strategii walki z epidemią. Nie ma wyższych priorytetów niż zdrowie i bezpieczeństwo Polaków – dodał.

Szef KPRM Michał Dworczyk powiedział w piątek, że sześć spółek Skarbu Państw, m.in. Orlen, Lotos, KGHM, PKO BP, zostało zobowiązanych przez premiera Mateusza Morawieckiego do budowy szpitali tymczasowych. Spółki będą podpisywały umowy na refinansowanie kosztów budowy z Ministerstwem Aktywów Państwowych.

PKN Orlen poinformowało w piątek, że zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku. – Podobny obiekt powstanie także w Ostrołęce, w tym przypadku przy wsparciu Energi, spółki z Grupy Orlen. Oba przedsięwzięcia zostaną zrealizowane we współpracy z rządem – podał koncern.

To że Orlen i KGHM mają budować szpitale jest już śmieszne samo w sobie. To że polecenie takie spółkom giełdowym wydaje premier jest jeszcze śmieszniejsze. Ale najśmieszniejsze jest to, że koordynować prace ma organizator majowych wyborów prezydenckich – komentuje sprawę na Twitterze profesor Robert Gwiazdowski.

Źródło: PAP/NCzas

Comments are closed.