„Seksistowski” Amazon wkroczył do Szwecji

Amazon. Foto: Facebook: Amazon USA
Amazon. Foto: Facebook: Amazon USA

Szwedzka wersja Amazona wywołała wiele kontrowersji. Na stronie znalazły się bowiem wulgaryzmy, fałszywa flaga Szwecji, a nawet „treści seksistowskie”.

Jak opisuje portal DlaHandlu.pl, start szwedzkiego Amazona okazał się wyjątkową klapą. Użytkownicy twierdzą, że na stronie pojawiał się błąd za błędem. Na pierwszy plan wysunęły się m.in. błędy językowe. Zamiast „raps”, co po szwedzku oznacza „rzepak”, napisano „valdtakt”, czyli „zgwałcenie”. Nie obyło się także bez wulgaryzmów i kolokwializmów. Co więcej, pojawiły się także „seksistowskie” treści. Ku oburzeniu ludności postępowej, np. patelnię zakwalifikowano jako produkt „dla kobiet”. Ponadto zamiast szwedzkiej flagi, pojawiła się flaga Argentyny.

Klienci zwracali również uwagę na fakt, że niektóre ceny były – lub nadal są – zawyżane względem choćby sklepu w Niemczech.

„Wasz wybór słów to katastrofa, potrzebujecie nowego dyrektora odpowiedzialnego za sprzedaż międzynarodową. Spodziewam się, że wartość waszych akcji poleci w dół” – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Rzecznik Amazona przyznał, że błędy się pojawiły. Zamiast przeprosin, podziękował jednak użytkownikom za ich wskazanie.

„Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy zauważyli błędy i pomogli nam wprowadzić zmiany, co pozwoliło dopracować stronę Amazon.se. Jeśli ktoś zauważy inne niedociągnięcia na naszych stronach produktów, prosimy o kliknięcie w odpowiedni link na stronie i przesłanie nam tej informacji, a my wprowadzimy stosowne poprawki” – czytamy w oświadczeniu Amazona.

Szwedzi czekali na uruchomienie usługi Amazona. Od lat korzystali bowiem m.in. z wersji niemieckiej. Wiązało się to jednak z dodatkowymi kosztami wysyłki. Od tej pory wszystkie zamówienia pow. 229 koron wysyłane są bezpłatnie, a dostawą zajmuje się Postnord. Obywatele Szwecji mogą także wykupić wysyłki priorytetowe, które dostarczane są w ciągu dwóch dni.

Na szwedzkiej wersji Amazona dostępne będą także towary lokalnych przedsiębiorców.

Źródła: dlahandlu.pl/bezprawnik.pl

Comments are closed.