Nie róbcie nam lockdownu! [SONDAŻ]

Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Koronawirus, maseczka. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Epidemia nie sprawia, aby Polacy godzili się na zamykanie gospodarki. Potwierdza to najnowszy sondaż.

Pracownia SW Research sprawdziła, czy Polacy zgadzają się na wprowadzenie pełnego lockdownu gospodarki. Sondaż opublikowała sobotnia „Rzeczpospolita”.

Z badania wynika, że aż 49 proc. ankietowanych, mimo rekordowych statystyk dot. zakażeń koronawirusem, nie zgadza się na zamknięcie gospodarki. Dla rządu powinien być to jasny sygnał.

Aż 27,8 proc. badanych nie ma w tej sprawie sprecyzowania zdania.

Zaledwie niecałe 23 proc. badanych popiera rządowe zamykanie kolejnych gałęzi gospodarki, którego kulminacją może być pełny lockdown.

Badanie przeprowadzono w dniach 27 – 28 października, czyli już po fali protestów. Następnie strukturę próby skorygowano wagą analityczną, by odpowiadała strukturze Polaków pod względem cech związanych z badaniem oraz zmiennych społeczno-demograficznych.

– Zamrożeniu gospodarki sprzeciwia się 56 proc. badanych w wieku od 25 do 34 lat i nieco niższy odsetek respondentów posiadających średnie wykształcenie. Częściej niż pozostali wprowadzeniu lockdownu sprzeciwiają się osoby o dochodach w granicach 3001 – 5000 zł (54 proc.) oraz mieszkające w miastach liczących od 100 tys. do 199 tys. mieszkańców (55 proc.) – skomentowała wyniki Małgorzata Bodzon z SW Reasearch.

Od wtorku totalny lockdown. Całkowita blokada życia gospodarczego i społecznego. Kanclerz Austrii Sebastian Kurz ogłosił nowe restrykcje w sobotę po południu

Źródło: Rzeczpospolita

Comments are closed.