Przemyśl nie zamknie cmentarzy. Prezydent miasta obszedł nowe restrykcje

Cmentarz. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay
Cmentarz. Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay

Bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach – zapewnił prezydent Przemyśla Wojciech Bakun. Dodał, że Straż Miejska nie ukarze nikogo, kto zechce pojawić się przy grobach bliskich.

W piątek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że na podstawie nowego rozporządzenia od soboty do poniedziałku (tj. 31.10 oraz 1 i 2.11) na terenie całego kraju obowiązywać będzie zakaz wstępu na cmentarze.

Nowe restrykcje postanowił obejść prezydent Przemyśla. – Odpowiadając na liczne pytania w tej sprawie informuję, że bramy cmentarzy pozostają otwarte zarówno dzisiaj jak i w kolejnych dniach – napisał na Facebooku Wojciech Bakun.

Pojawiały się również w Państwa pytaniach obawy czy Straż Miejska „będzie karać”. Szanowni Państwo, Straż Miejska została powołana po to żeby pomagać i pilnować porządku. Prosimy więc, żeby uważali Państwo czy chryzantemy za bardzo się nie sypią, a znicze nie dymią, ale gwarantuje, że nikt za to mandatu nie dostanie – zaznaczył Bakun.

Prezydent przemyśla odniósł się też do handlu w okolicach cmentarzy. – Ten problem rozwiążemy i usiądziemy do tego już w poniedziałek. Państwa decyzje zostaną anulowane, lub wg potrzeby przedłużone na inny okres. Dogadamy się! – napisał Bakun.

Zadowolenia z takiego sposobu rozwiązania sytuacji nie krył jeden z liderów Konfederacji Sławomir Mentzen. „Brawo @wojtekbakun!” – napisał na Twitterze.

Comments are closed.