PILNE! Strzelanina w Wiedniu. Władze mówią o zamachu terrorystycznym. Są ofiary [FOTO/VIDEO]

PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com
PILNE. Obrazek ilustracyjny nczas.com

Jedna osoba zginęła w strzelaninie w poniedziałek wieczorem w centrum Wiednia, a kilkanaście osób jest rannych – poinformowały media, powołując się na źródła MSW.

Wymianę ognia potwierdziła policja na Twitterze, apelując do ludzi, aby unikali centrum miasta. Komunikat wydano także w języku polskim.

W strzelaninie niedaleko Schwedenplatz jeden z policjantów został ciężko ranny; postrzelono go z długiej broni – podała rzecznika MSW.

W strzelaninie w centrum Wiednia są ranni i prawdopodobnie zabici – poinformował w poniedziałek wieczorem austriacki minister spraw wewnętrznych Karl Nehammer w stacji telewizyjnej ORF TV. Według niego był to zamach terrorystyczny.

Jak powiedział minister, uważa się, że w ataku wzięło kilka osób. Wiadomo, że jedna osoba nie żyje. Opublikowano ocenzurowane nagranie z zastrzelenia ofiary.

Na razie nie wiadomo, czy celem ataku była pobliska synagoga. Według przedstawiciela wspólnoty żydowskiej synagoga i przylegające do niej biura były zamknięte w czasie, gdy doszło do strzelaniny.

(PAP)

Comments are closed.