
REKLAMA
62-latek zmarł w kolejce do punktu wymazowego COVID-19 w Lesznie w województwie wielkopolskim. Bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było nagłe zatrzymanie krążenia. O zdarzeniu poinformował lokalny portal elka.pl.
Jak podano, mężczyzna przyszedł do punktu wymazowego w piątek. Od rana przed punktem pobrań miały się tworzyć kolejki.
„W pewnym momencie mężczyzna zasłabł, wezwano zespół ratownictwa medycznego” – podkreślił cytowany przez portal dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie Tomasz Karmiński.
REKLAMA
Lekarze, którzy dotarli na miejsce, stwierdzili zgon 62-latka. Bezpośrednią przyczyną śmierci było nagłe zatrzymanie krążenia.
Według ustaleń dziennikarzy portalu, mężczyzna nie był pacjentem szpitala, zaś skierowanie na wymaz otrzymał od lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Zanim 62-latek udał się na pobranie wymazu, miał być badany przez lekarza w przychodni.
REKLAMA


![Piekło zamarzło. Kowal krytykuje Zełeńskiego i stwierdza, że to on odpowiada za kryzys między Warszawą a Kijowem [VIDEO] Paweł Kowal. / Foto: screen sejm.gov.pl](https://nczas.com/wp-content/uploads/2024/02/Kowal-ok-100x70.jpg)
![AfD liderem sondaży. Mają jednak słaby punkt [SONDAŻ] AfD](https://nczas.com/wp-content/uploads/2023/07/afd-alternatywa-dla-niemiec-100x70.jpg)




