Terrorysta z Nicei chory na… Covid. Nowości francuskiego śledztwa

Atak nożownika w Nicei na chrześcijan/Fot. screen Twitter
Atak nożownika w Nicei na chrześcijan/Fot. screen Twitter

Po ataku na bazylikę Notre-Dame w Nicei w areszcie przebywa już tylko jedna osoba. Jest to 17-latek z Seine-Saint-Denis. Podejrzewa się go o kontakt z zamachowcem. Po zamachu policja zatrzymała w sumie aż 11 osób, które się z nim kontaktowały.

Tymczasem postrzelony podczas zatrzymania 21-letni Tunezyjczyk, który zabił trzy osoby, nadal przebywa w szpitalu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Chyba, że od… koronawirusa. Przeprowadzono badania i okazało się, że jest zarażony Covid-19.

Funkcjonariusze i ratownicy, którzy mieli z nim kontakt, trafili na kwarantannę i testy.

Poza zamachowcem w areszcie znajduje się zatrzymany w środę 4 listopada 17-letni mieszkaniec departamentu Seine-Saint-Denis. Tylko w jego przypadku policja podejrzewa, że jego kontakt z terrorystą mógł mieć charakter działań jakiegoś „kuriera”. Pozostałych zatrzymanych zwolniono.

Okrutny zamach w bazylice w Nicei miał miejsce w czwartek 29 października. Zamachowiec z Tunezji zadźgał trzy osoby, w z których jedną zdekapitował. Na 7 listopada wyznaczono datę krajowych uroczystości żałobnych i hołdu dla ofiar.

Źródło: France Info