Pereira odchodzi z tvp.info? Zainteresowany komentuje zaskakujące doniesienia

Samuel Pereira.
Samuel Pereira. (Fot. PAP)

Samuel Pereira po trzech latach przestaje być redaktorem naczelnym portalu tvp.info – ustaliły wirtualnemedia.pl. Pereira temu zaprzecza.

Według informacji branżowego portalu, Pereira trafił do struktur Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i od tego momentu podlega bezpośrednio Danielowi Liszkiewiczowi.

Jeszcze do niedawna portal tvp.info był odrębnym tworem i formalnie nie podlegał bezpośrednio telewizji TVP Info. Telewizja należy bowiem do TAI, a serwis internetowy znajdował się w strukturach Ośrodka Serwisów i Kanałów Internetowych.

Ale kilka dni temu to się zmieniło i tvp.info także już podlega TAI. Stworzono tam redakcję mediów interaktywnych, na czele której stanął Daniel Liszkiewicz. To jego zastępcą ma być od teraz Pereira.

Jak twierdzi informator wirtualnemedia.pl, o usunięciu Pereiry z funkcji redaktora naczelnego TVP.info miała zdecydować jego wycieczka do USA, skąd relacjonował wybory prezydenckie.

Wszystkie wpadki jakie się tam pokazywały szły na nasz rachunek, bo nikt nie wiedział, że nie mamy wpływu na portal. W końcu miarka przebrała się, gdy Samuel Pereira poleciał do USA i „relacjonował” przebieg wyborów prezydenckich. Delikatnie mówiąc – było to mało profesjonalne, nadawało się bardziej na jakiegoś wideobloga. Cała robota profesjonalnych ekip TVP Info na miejscu znalazła się nagle w cieniu tego, co pokazywał Samuel, bo dziennikarze komentowali tylko to. Tego było już za wiele – mówi anonimowo osoba bliska władzom TAI.

Sam Pereira twierdzi, że informacje portalu wirtualnemedia.pl są wyssane z palca.

Pereira odchodzi z tvp.info? Dziennikarz zaprzecza.
Fot. Twitter/screen