Marsz Niepodległości. Starcia pod Stadionem Narodowym. Policja używa broni gładkolufowej i gazu [VIDEO]

Marsz Niepodległości 2020 na błoniach Stadionu Narodowego.
Marsz - zdjęcie ilustracyjne. / foto: PAP

Przy błoniach Stadionu Narodowego, gdzie dotarł Marsz Niepodległości, policja zaczęła otaczać manifestujących. W stronę funkcjonariuszy poleciało kilka rac. Na miejsce dochodzą kolejne grupy oddziałów prewencji.

Większość idących w Marszu Niepodległości jest obecnie na błoniach przy Stadionie Narodowym. Część osób po dotarciu na miejsce udała się do środków komunikacji miejskiej i rozjechała w różnych kierunkach. Część została na miejscu.

Doszło do kolejnych starć z policją.

Policja zaapelowała o rozejście się i wydawała komunikaty, w których przypominała, że zgromadzenie jest nielegalne. Wówczas w kierunku oddziałów prewencji poleciały race i butelki.

Policja otoczyła grupki zebranych przy stacji Warszawa Stadion. Jak informuje na Twitterze, wobec uczestników marszu użyto gazu oraz broni gładkolufowej.

Część uczestników schroniła się na stacji Warszawa Stadion. Grupki policjantów próbowały wejść na stację, uciekający rzucali w ich stronę zapalone race.

Reszcie ludzi policja odcięła dostęp do stacji kolejowej. Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie poinformował o wstrzymaniu ruchu pociągów na odc. Warszawa-Wschodnia – Warszawa-Zachodnia.