Duda wbija szpilę PiS. „Od pięciu lat o tym słyszymy, ale żadnej propozycji nie widziałem”

Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda. Foto: PAP
Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda. Foto: PAP

Prezydent Andrzej Duda podczas wirtualnego zjazdu klubów „Gazety Polskie” wbił szpilę Prawu i Sprawiedliwości. Wskazał, że w pewnym temacie jest dużo gadania od pięciu lat i żadnych konkretów.

Chodzi o tzw. repolonizację mediów, która w obozie Zjednoczonej Prawicy co i rusz wraca jak bumerang. Wraca jednak wyłącznie w przestrzeni medialnej. Z repolonizacją jest jak z yeti – wielu o niej słyszało, ale nikt konkretnie jej nie widział, o szczegółach szumnego projektu nie wspominając.

Podobnie widzi to Andrzej Duda. Podczas wirtualnego zjazdu klubów „Gazety Polskiej” prezydenta zapytano: „co z tą repolonizacją mediów?”. Odpowiedź nie spodoba się na pewno Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Chciałbym zobaczyć jakiś projekt (dot. repolonizacji mediów), który jakiekolwiek rozwiązania w tym zakresie proponuje. To kwestia, o której w obozie Zjednoczonej Prawicy słyszymy od ponad 5 lat, ale żadnej propozycji konkretnego rozwiązania w tym zakresie nie widziałem – cytuje wypowiedź Dudy portal niezalezna.pl.

Jak dodał, w innych krajach „są rozwiązania, które chronią rodzimy rynek medialny, a przede wszystkim nie dopuszczają do zawłaszczenia tego rynku przez podmioty kapitałowo obce”.

Określił takie działania jako „ochronę narodowego interesu”.

Ciekawe jest, że politycy z tych krajów grożą nam, że nie wolno nam tego wprowadzać, podczas gdy podobne rozwiązania w swoich krajach mają – podkreślił prezydent Duda.